Administracja nieruchomości Łódź- na czym polega?

Wiele osób zastanawia się kto tak naprawdę zajmuje się zarządzaniem budynków w których mieszkamy. Czy to właściciel firmy budowlanej lub jeden z jego pracowników dba o wszystko? Czy jest jakaś rada wybrana przez mieszkańców? Przecież ktoś musi się tym zajmować. Odpowiedź na to pytanie jest prosta.

Na czym polega administracja nieruchomości?

kamienicaAdministracja nieruchomościami. Większość budynków w Łodzi jest pod opieką specjalistycznych firm, dla których zarządzanie nieruchomościami to chleb powszedni. Czym się zajmują takie przedsiębiorstwa? Przede wszystkimi dbają o budynek. Zajmują się jego sprzątaniem, remontowaniem, koszeniem trawników, wymienianiem piasku w piaskownicach. Doglądają nieruchomości, planują prace naprawcze, zatrudniają ludzi do tego. Ich zadanie to utrzymanie budynku w dobrej kondycji jak najdłużej. Poza tym zajmują się finansami. Pobierają czynsz od mieszkańców, płacą podwykonawcom, kontrolują rachunek bankowy wspólnoty mieszkaniowej, pamiętają o ubezpieczeniu nieruchomości, przygotowują niezbędne umowy, prowadzą księgowość. Ich zakres zadań zależny jest od firmy i od podpisanej umowy. Zarządzanie nieruchomościami Łódź może obejmować reprezentowanie wspólnoty w sprawach sądowych, prowadzenie korespondencji z mieszkańcami, czy statystyki dotyczące zużywania mediów (prądu, gazu, wody) przez lokatorów. Zarządzanie nieruchomościami nie jest więc taką prostą sprawą jakby się mogło wydawać. Administracja jednym budynkiem stanowi ogromne wyzwanie, a co tu mówić o opiekowaniu się kilkoma nieruchomościami?

Czasem lepiej jest zostawić zarządzanie sprawdzonym profesjonalnym przedsiębiorstwom, które maja doświadczenie w tej dziedzinie, niż samemu nakładać na siebie zbyt dużo obowiązków, których nie jesteśmy w stanie sami udźwignąć. Wyjdzie to wszystkim na dobre, zarówno nam, jak i mieszkańcom nieruchomości.