Baby boom – czyli kto na tym zyskał?

Nie w jednej gazecie i nie w jednych wiadomościach donoszono już o tym, że Polska w ostatnim czasie weszła w fazę baby boom, czyli wreszcie przyrost naturalny skoczył w górę. Stało się tak z kilku powodów, po pierwsze w Polsce choć nie znacznie to jednak poprawiła się jakość wsparcia socjalnego dla rodzin z dziećmi, jednak tym co w największym stopniu przełożyło się na wzrost urodzeń jest to, że obecnie dzieci rodzą się zwykle wśród par 30+, czyli tej grupy, która właśnie zdołał ugruntować jakoś swoją sytuacje materialną i ostatecznie zdecydowała się na dziecko.

Kto zyskał na zjawisku zwanym jako Baby boom?

ciążaCo za tym idzie można szacować, że taki wskaźnik urodzeń nie utrzyma się zbyt długo, jednak jakby nie było, fakt, że dzieci nagle pojawiło się więcej niż przewidywano otworzyło furtkę dla wielu osób, dając im szanse na zarobienie. A co i komu się opłaciło w takim razie? W pierwszej kolejności zyskały osoby chcące założyć własną działalność, ale wahające się właśnie ze względu na to, że nie mogły znaleźć odpowiedniej branży w której była by jakaś nisza, tą nisza w tej sytuacji okazał się właśnie szeroko rozumiany rynek dziecięcy. Pierwszymi działalnościami jakie pojawiły się w tej branży były szybko nowo powstające przedszkola i żłobki, których bardzo brakowało. Następnie zaczęły rozwijać się rożnego rodzaju sklepu posiadające w swojej ofercie tak zwane artykuły dziecięce, choć określenie dziecięce może być nieco mylące, ponieważ w takim sklepie nie znajdują się tylko produkty dla dziecka, ale także i dla kobiety w ciąży, czy dla kobiety karmiącej. Co za tym idzie w sklepie tego rodzaju można znaleźć zarówno wózki, przewijarki, jak i takie produkty jak stanik dla matek karmiących czy bielizna ciążowa, a nawet elegancka bielizna ciążowa.

To jak bardzo rozbudowany jest dany asortyment zależy w dużej mierze od specyfiki sklepu, jednak zwykle najwięcej jest tego, na co w danej okolicy jest największe zapotrzebowanie, a że ostatnio bardzo dużą popularnością cieszy się biustonosz dla karmiącej, to zwykle w każdym sklepie jest spory ich wybór. Kolejnym rodzajem działalności jaki wkroczył na polski rynek wraz z baby boom są szkoły rodzenia, które pomagają kobietom przejść przez okres ciąży i pomagają się im przygotować zarówno do porodu jak i opieki nad swoim potomkiem.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tematem, to polecam zajrzeć na stronę http://e-amazonka.pl/2-biustonosze-do-karmienia