Badanie wykrywaczem klamstw

W ostatnim czasie pojawiło się w naszym otoczeniu bardzo dużo agencji detektywistycznych. Świadczą one usługi zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla dużych przedsiębiorstw, korporacji i tym podobnych. Ich działalność ma na celu pomoc w wyjaśnieniu niejasnych lub zawiłych sytuacji. A zebrane przez nich informacje mogą stanowić dowód w procesach sądowych.

Skuteczność badania wariografem

na czym polega badanie wariografemKażde nowoczesne biuro detektywistyczne poza świetną i dobrze przygotowaną kadrą pracowniczą dysponuje urządzeniem popularnie zwanym wariografem lub wykrywaczem kłamstw. Badaniu temu może poddać się każda osoba, a jego wyniki mogą stanowić dowód w sprawie. Jeżeli ktoś nie wie na czym polega badanie wariografem bez problemu możemy to wyjaśnić. Badanie to ujawnia reakcje psychofizyczne osoby w określonych warunkach. Dzięki czemu możemy uzyskać odpowiedzi na kłopotliwe pytania. Osoba która poddaje się badaniu pozostaje w pozycji siedzącej, na jej ciele w poszczególnych miejscach umieszczane są czujniki wariografu. W czasie odpowiedzi na zadawane pytania następuje zapis reakcji organizmu w formie wykresu. Pytania ustalane są wcześniej, rozpoczyna się od neutralnych i stopniowo przechodzi do szczegółowych. Trwa kilkadziesiąt minut i pozwala na ujawnienie lub wykluczenie pewnych sytuacji mogących stanowić dowód w sprawie. Dlatego może być wykorzystywany w wyjaśnianiu różnych zawiłych sytuacji i pomoc w rozwiązaniu problemów.

Badania nie musimy się obawiać, nie musimy też w żaden szczególny sposób się do niego przygotowywać. Przeprowadzać je mogą tylko rekomendowani eksperci gwarantujący pełną dyskrecję, efektywność i wysoką kulturę. Badanie to ujawnia ślady pamięciowe i emocjonalne w systemie nerwowym badanej osoby. Wbrew krążącym opiniom wariografu nie da się oszukać.