Bezpłatne szkolenia Scrum

Technologia Scrum bardzo szybko się rozwija, co sprawia, że na rynku powstaje coraz więcej szkoleń i firm szkoleniowych posiadających szeroką ofertę dla klientów. Najpopularniejsze spośród egzaminów są certyfikaty Scrum Master I i Scrum Master II.

Jak przystąpić do egzaminu Scrum

regularne szkolenia ScrumEgzaminy Scrum są coraz bardziej popularne wśród osób pracujących w działach marketingu większych firm, bądź rodzinnych działalności gospodarczych. Metodologia Scrum pozwala na efektywne zarządzanie projektem i jest coraz częściej wykorzystywana przy każdych projektach, które są skomplikowane i wymagają odpowiedniego rozplanowania pracy. Regularne szkolenia Scrum są oferowane przez firmy szkoleniowe, które organizują systematyczne lekcje z wykorzystywana tej metodyki. W przypadku podejścia do egzaminu Scrum Master I kursant musi liczyć się na test wielokrotnego wyboru, do którego podchodzi przez internet. Koszt egzaminu wynosi około pięćset złotych i zapewnia podstawowe kwalifikacje w zarządzaniu projektami z wykorzystaniem metodologii Scrum. Egzaminy organizowane są przez organizację Scrum.org, oraz Scrum Alliance oraz różnią się od siebie ilością pytań, a także formą ich zdawania. Aby odpowiedni przygotować się do egzaminu kursantom polecana jest specjalistyczna literatura, z której mogą skorzystać. Książki do nauki są dostępne w większych bibliotekach, bądź online.

Dobrą praktyką jest również przerobienie wszystkich testów, które dostępne są w Internecie i które pozwalają na oswojenie się z możliwymi pytaniami. Przystąpienie do kursu zakończonego certyfikatem jest kosztowne, ale stanowi bardzo dobrą inwestycją w nasz rozwój i dalsze możliwości podjęcia zatrudnienia. Pracodawcy cenią sobie pracowników, którzy podążają za nowoczesnymi rozwiązaniami.