Białe łóżeczko ze szczebelkami

Wybór łóżka dla dziecka wcale taki prosty nie jest, ponieważ na rynku znajdziemy przynajmniej kilkanaście modeli dostosowanych do różnego wieku. Rodzice przy ich wyborze często kierują się płcią malucha i kolorem pokoju dziecka.

Czy szuflady w łóżeczkach są konieczne?

łóżeczko białe z szufladąW sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy przede wszystkim klasyczne łóżeczka ze szczebelkami, kołyski, kosze czy inne pochodne produkty. Tego typu łóżeczka są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić. Dla starszych są klasyczne łóżka z częściowymi zabezpieczeniami w formie barierek. Łóżeczko białe z szufladą  może być dostępne w wersji dla niemowląt lub starszych dzieci. Zastosowanie szuflady w łóżku jest też bardzo praktyczny rozwiązaniem jeżeli chodzi o przechowywanie rzeczy, ponieważ stanowi dodatkowe miejsce na zabawki, rzeczy malucha czy zapasową pościel. Choć nieco utrudnia sprzątanie pod łóżeczkiem, to jednak jest ona przydatna, bo pomieści wiele rzeczy. Dla najmłodszych dzieci łóżka mają pionowe szczebelki, które zabezpieczają je przed wypadnięciem w trakcie snu. Mają także regulowaną wysokość dna, aby można było ją dostosować do wieku i umiejętności dziecka. Łóżka dla dzieci powyżej dwóch lat są dość niskie i mają barierki ochronne niemalże na całym obwodzie, które skutecznie je chronią przed upadkiem w trakcie snu. W przypadku łóżeczek dla starszych dzieci, wybór w sklepach z meblami jest znacznie większy niż dla niemowląt i noworodków, bo mogą być pojedyncze lub podwójne.

W kwestii wyboru koloru łóżeczka, to przeważnie dostępne są brązowe, w kolorze drewna lub białe. Najpopularniejsze są te ostatnie, ponieważ pasują dla dziewczynki oraz chłopca i bez problemu wkomponują się w wystrój każdego pokoju dziecięcego.