Brama garażowa z drewna

Dobra brama garażowa jest tak wykonana, aby zapewniać bezpieczeństwo wszystkiemu co zostanie zamknięte w danym garażu, a dodatkowo musi dość estetycznie wyglądać i być funkcjonalna. Ważne jest także to, aby dobrze dobrać rodzaj bramy do swoich potrzeb i budynku, który ma przyjąć funkcję naszego garażu.

Drewniana brama garażowa

bramy garażowe segmentowe drewnianeNa rynku dostępnych mamy conajmniej kilka rodzajów bram garażowych. Możemy je podzielić ze względu na to w jaki sposób są otwierane, a także ze względu na materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym rodzajem bram, były bramy wykonane z metalu. Obecnie bramy garażowe segmentowe drewniane zyskują na popularności. Ich popularność bierze się między innymi z tego, że możemy taką bramę dopasować do każdego rodzaju budynku. Są to bramy dwusegmentowe, otwierane na zewnątrz garażu. Z racji tego, że jest to brama garażowa i musi się ona charakteryzować wytrzymałością na dobrym poziomie, to drewno jest użyte do produkcji bram jest bardzo wytrzymałe. Do produkcji takich bram używane jest lite drewno, jest ono wysokiej jakości, dzięki temu jego odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Cała brama wyposażona jest w stalowe okucia i zawiasy, dzięki temu jest jeszcze wytrzymalsza. Drewno dodatkowo jest bardzo dokładnie zaimpregnowane. Jeśli chcemy, aby nasza brama posłużyła nam długo, to wystarczy, że co jakiś czas ją zaimpregnujemy na nowo.

Ceny takich bram są bardzo różne. Kwota potrzebna do zakupu takiej bramy uzależniona jest przede wszystkim od wielkości bramy. Średnia cena takiej bramy, to kwota około dwóch tysięcy złotych. Bramę możemy zamówić przez internet. Brama przyjeżdża do nas gotowa do montażu.