Budowa basenu – czy warto?

Baseny często kojarzą się nam z bardzo drogą inwestycją, na która stać niewielu. Trzeba przygotować najpierw projekt, wykopać dziurę w ziemi, przygotować teren, zainstalować basen, opcjonalnie oczyszczać do wody lub podgrzewacz, można wyłożyć betonowe baseny płytkami ceramicznymi, zrobić dobry odpływ, napełnić wodą i gotowe.

Budowa basenu odmieni Twój dom

basenBaseny ogrodowe sprawiają, ze nawet w upalne dni znajdziemy ochłodę, dzięki wodnej kąpieli, możemy w nim pływać, bawić się z dziećmi. Czy warto taki basen instalować? Na pewno jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ mamy swój basen przydomowy, z którego możemy zawsze korzystać, nie musimy mieć karnetów na miejską pływalnię. Dzieci na pewno ucieszą się z możliwości pluskania się w takim basenie. Dorośli też zobaczą jego zalety. Miło się z nim spędza czas ze znajomymi, szczególnie kiedy doskwierają nam wysokie temperatury. Baseny kąpielowe mogą być bardzo duże i umożliwiać nam swobodne pływanie, nie muszą to być małe dmuchane baseniki, jakie znamy z przeszłości. Dzięki temu możemy nie tylko odpoczywać w basenie, ale także uprawiać w nim sport, czyli pływanie lub wodną siatkówkę. Z drugiej jednak strony możemy to samo mieć na miejskiej pływalni. Z baseny nie korzystamy przez cały rok, a jedynie przez kilka miesięcy letnich. Z miejskiej pływalni korzystamy przez cały rok bez względu na pogodę. Producent basenów ma więc trudne zadanie, żeby przekonać nas do zakupy basenów. Jeśli ktoś lubi pływać sporadycznie to nie warto jest inwestować w basen, tylko od czasu do czasu udać się do miejskiej pływalni. Takie wejście kosztuje już nawet kilka złotych, więc nie obciąży to naszej kieszeni, a budowa basenu to nie tylko sam basen, ale też jego czyszczenie, montaż, utrzymanie i tak dalej. Koszty zatem cały czas rosną.

Czy warto więc jest mieć basen w ogrodzie? Tylko jeśli faktycznie lubi się spędzać czas w wodzie, a nie tylko sporadycznie się w nim pluskać.