Budowa gniazdka wtyczkowego

Każdy budynek, w którym docelowo mają przebywać ludzie musi być wyposażony w odpowiednie instalacje. Niektóre z nich zwiększają bezpieczeństwo osób przebywających na terenie obiektu inne z kolei poprawiają komfort pracy oraz wykonywanych czynności. Jeszcze inne są niezbędne do funkcjonowania urządzeń z których ludzie korzystają każdego dnia.

Gniazdka elektryczne ważnym elementem instalacji

gniazdko wtyczkowe simonPrzykładem może być tutaj chociażby instalacja elektryczna dzięki której funkcjonują takie odbiorniki jak chociażby lodówka, pralka czy telewizor. Podłączenie odbiornika do sieci przesyłowej odbywa się poprzez gniazdko wtyczkowe simon. Gniazdka simon umożliwiają podłączenie dowolnego odbiornika prądu przemiennego do sieci elektroenergetycznej. W tym celu posiadają one budowę przystosowaną do tradycyjnej wtyczki, która posiada dwie żyły oraz wejście uziemiające. Warto dodać, że w ofercie producenta dostępne są różne modele wyżej wymienionego rozwiązania. Zaliczyć można do nich między innymi: gniazdka wtyczkowe K45, SIMON 500, CIMA. Oprócz tego w ofercie znajdują się również akcesoria i elementy zapasowe do gniazd zasilających. Warto dodać, że materiały z których wykonane są gniazdka są wysokiej jakości. Tylko w ten sposób zagwarantować można długą i niezawodną pracę. Głównymi parametrami technicznymi gniazdek są: prąd znamionowy oraz napięcie znamionowe. Oprócz tego każdy wyrób posiada klasyfikację ze względu na szczelność obudowy.

Samo gniazdo wykonane jest przeważnie z tworzywa sztucznego bezhalogenowego. Jest to jeden z elementów składowych instalacji elektrycznej. Przez to musi on współpracować prawidłowo z innymi elementami co zapewni odpowiednie działanie całej instalacji. Gniazdka simon są powszechnie wykorzystywane w projektach instalacji elektrycznych co sprawia, że produkt ten jest przetestowany w działaniu oraz niezawodny.