Budowa nowego domu z bali

Ostatnio zdecydowałem się w końcu na budowę domu. Miałem odłożone prawie pół miliona złotych, które były owocem wielu wyrzeczeń oraz bardzo ciężkiej pracy zagranicą. W końcu poczułem, że to odpowiedni czas, aby się ustatkować, osiedlić na stałe w jednym miejscu i pomyśleć o założeniu rodziny.

Budowa domu z bali to było moje marzenie

Budowa domu z baliPostanowiłem zatem, że wybuduję dom z którym będę wiązał swoją przyszłość. Zacząłem zatem czytać wszystkie dostępne w kiosku czasopisma budowlane, aby rozeznać się w temacie, gdyż o budonictwie nie miałem zbyt szerokiej wiedzy. Wiedziałem jedynie, że najpopularniejszym materiałem budowlanym jest marmur co wynikało zapewne z tego, że w Polsce takie domy budowano tutaj praktycznie od zawsze i utrwaliło się przekonanie, że tylko dom wybudowany z cegły będzie trwały. Bardzo zaciekawiło mnie budownictwo modułowe. Widziałem gotowe domy w tym stylu na własne oczy i przyznam, że bardziej podobały mi się one w środku niż na zewnątrz. Ich architektura nie pozwalała na zbyt wielkie szaleństwa. W końcu natrafiłem na domki drewniane całoroczne. W Polsce budowa domu z bali nie jest zbyt popularna, ale gdy zobaczyłem jak takie domy wyglądają to postanowiłem, że sam chciałbym taki mieć. Budowa domów drewnianych jest bardzo szybka, aczkolwiek wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia, dlatego zdecydowałem się na wynajęcie firmy poleconej mi przez kolegę z Warszawy, który też sobie taki domek wybudował.

Kupiłem działkę budowlaną pod Warszawą i wynająłem architekta, który miał przygotować projekt. Wysłałem projekt do firmy budującej domy i po tygodniu zaczęli przygotowywać drewno, a po pięciu miesiącach miałem już gotowy do zamieszkania dom.