Busy do Holandii z Olsztyna – czy to jest opłacalne?

Przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność w branży przewozów osobowych, rozbudowują swoje oferty. Konkurencja na rynku rośnie, dlatego przewoźnicy muszą szukać nowych pomysłów na dotarcie do klienta. Ograniczanie się do obsługi stałych tras lokalnych, raczej nie pozwoli firmie na rozwój. Niektóre kursy mogą bowiem być nieekonomiczne. Zyski wielu przewoźników drastycznie spadają m.in. w wakacje, ponieważ znaczną część klientów stanowią uczniowie szkół średnich wykupujący bilety miesięczne.

Busy z Polski do Holandii

Przewoźnicy przyciągają pasażerów atrakcyjnymi cenami biletów, promocjami dla stałych klientów, upustami i karnetami (np. przy zakupie 10 biletów, jedenasty pasażer otrzymuje gratis).
Szansą rozwoju dla firm przewozowych jest także rozszerzenie oferty o obsługę tras krajowych – np. z różnych zakątków Polski do Warszawy, Krakowa, Zakopanego czy Gdańska. Wiele firm rozważa również przewozy zagraniczne. Czy jednak busy z Polski do Holandii będą opłacalne? Stałe trasy zagraniczne w swojej ofercie posiada wielu przewoźników. Najczęstszym kierunkiem jest właśnie wspomniana Holandia. Można rozważyć również busy do Niemiec – nadal wielu Polaków sezonowej pracy szuka właśnie u naszych zachodnich sąsiadów, co dla firm przewozowych oznacza potencją grupę docelową (ewentualnych pasażerów).busy z Polski do Holandii
Aby stałe kursy zagraniczne były opłacalne, busy powinny mieć niemal pełne obłożenie. Dlatego warto przeprowadzić badania, które pozwolą ustalić, czy w regionie rzeczywiście znajdą się chętni na stałe kursy zagraniczne. Debiut na rynku przewozów międzynarodowych, warto rozpocząć proponując 1 kurs w tygodniu. Mogą to być przewozy do Belgii i busy z Belgii przez inne kraje europejskie. Warto jednak pamiętać o tym, że takie przedsięwzięcie wymaga inwestycji – nakłady finansowe będą o wiele większe niż wtedy, gdy poszerzamy ofertę na przewozy krajowe. Busy do Holandii i kursy na długich trasach międzynarodowych, muszą być obsługiwane przez komfortowo wyposażone pojazdy. Koniecznością może okazać się więc zakup nowych samochodów, które będą posiadać pojemną przestrzeń bagażową oraz inwestycja w klimatyzację, odtwarzacze MP3, telewizory i inne udogodnienia, które umilą pasażerom długą podróż.