Chłodnictwo i serwis chłodniczy

Na terenie Warszawy działa bardzo dużo serwisów oferujących usługi naprawy urządzeń chłodniczych. Są to małe działalności jak i duże serwisy oferujące szeroką gamę usług i serwisowanych urządzeń. Chłodnictwo jest bardzo szeroką dziedzina. Mnogość producentów urządzeń chłodniczych sprawia, że powstają serwisy wyspecjalizowane w naprawie jednej gamy urządzeń.

Serwis urządzeń chłodniczych

chłodnictwo WarszawaGłównymi klientami serwisów urządzeń chłodniczych są: restauracje, bary, hurtownie spożywcze oraz sklepy spożywcze. Serwis urządzeń chłodniczych jest głównym elementem zapewnienia ciągłości i rentowności wyżej wymienionych biznesów. Organizacja serwisu chłodniczego musi być zbudowana dwutorowo. Ekipa techniczna podstawowego serwisu musi być dostępna dla klienta codziennie, na każde wezwanie klienta. Wiele serwisów chłodniczych organizuje także telefoniczną linię wsparcia. W momencie zgłaszania usterki przez klienta serwisant na infolinii wstępnie diagnozuje problem z urządzeniem. Czasami są sytuacje, gdy prosty problem udaje się rozwiązać bez wizyty technika. Jeżeli chodzi o firmy z branży: klimatyzacja, chłodnictwo Warszawa jest potężnym rynkiem. Mnogość restauracji, punktów gastronomicznych powoduje zapotrzebowanie na serwis chłodniczy. Technik chłodnictwa jest bardzo poszukiwanym zawodem na rynku pracy, nie tylko warszawskim. Firmy z branży chłodniczej zatrudniają pracowników już na etapie nauki.  

Technicy chłodnictwa mają już zatrudnienie na etapie szkoły średniej. Zapotrzebowanie na tego typu specjalistów będzie coraz większe. Nowe technologie oparte na sieci internetowej wkraczają także do branży chłodnictwa. Lodówka lub chłodnia podłączona do sieci stałym adresem IP, umożliwia zdalną kontrolę temperatury i możliwość wykonywania podstawowych czynności obsługowych na odległość.