Cięcie kosztów za pomocą parkingu automatycznego

 

W bardzo wielu firmach kładzie się bardzo duży nacisk na to, by inwestować w rozwiązania, które prędzej czy później przyniosą oszczędności firmie. Nie inaczej jest w przypadku parkingów – każda firma którą na to stać stara się w pełni zautomatyzować wszystko co związane z postojem samochodów.

Wysoka opłacalność parkingów automatycznych

Parking automatycznyAutomaty na parkingach są spotykane coraz częściej. Nie ma w tym niczego dziwnego – automat jest w tym przypadku równie opłacalny co pracownik, a jego koszty są znacznie niższe. Oczywiście człowiek siedzący przy szlabanie też ma swoje zalety, ale prawda jest taka, że automat przekonuje więcej szefów i dyrektorów. Nie ma się co dziwić. Stawka godzinowa rośnie z każdym rokiem podczas gdy ceny prądu prawie stoją w miejscu. W takiej sytuacji każdy, komu zależy na oszczędnościach zainteresuje się tym rozwiązaniem. Parking automatyczny to coś, co nie wymaga uwagi ani regularnego doglądania. Praktycznie dzieje się to samo – w końcu codziennie rano wszyscy pracownicy będą wjeżdżać na parking, z kolei wieczorami ich auta będą kierowały się w przeciwnym kierunku. Dzięki temu zatem parkingowy jest pod ciągłą obserwacją. Prawda jest taka, że jest to rozwiązanie, które ma bardzo niewiele wad. Parkingi automatyczne prędzej czy później całkowicie wyprą staromodne budki z parkingowymi. Najszybciej dało się to zaobserwować w dużych i prestiżowych hotelach. Dobrze wyglądający system zautomatyzowanych szlabanów to doskonała wizytówka dla każdej firmy.

Rzadko kiedy da się zaobserwować przywiązanie do tradycyjnego rozwiązania tej kwestii. Obecnie każda nowa inwestycja wymagająca parkingu zakłada tylko i wyłącznie zautomatyzowany system. Jeśli widzimy gdzieś parking starego typu, to ma to jedno wytłumaczenie – budynek musi być wiekowy.