Ciekawe funkcje drukarki UV

Dzięki postępowi technologicznemu, proces drukowania może być bardzo szybko udoskonalany. To zjawisko ma odzwierciedlenie w produkcji nowoczesnych drukarek i maszyn drukarskich, oferujących nie tylko wysoką jakość druku, ale także możliwość swobodnego nanoszenia go na różne powierzchnie. Do najbardziej nowoczesnych sprzętów drukarskich należą przede wszystkim drukarki, oferujące druk w technologii UV.

Czym wyróżniają się nowoczesne drukarki UV?

drukarka uvDo najbardziej ciekawych funkcji tego typu drukarek zaliczymy na przykład możliwość druku falą z rozproszeniem. Dzięki temu możliwe stanie się wyeliminowanie charakterystycznego efektu paskowania druku. Drukarka UV to idealny sprzęt, umożliwiający zadrukowywanie wielu powierzchni. Należą do nich na przykład banery i inne elementy reklamowe. Dzięki temu, iż drukarki tego typu są przystosowane do przemysłowej jakości druku, toteż mogą być wykorzystywane w drukarniach, gdzie wykonuje się prace drukarskie na wysokich obrotach. Wiele urządzeń najwyższej jakości może pracować nieprzerwanie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Stabilność druku a także bogactwo kolorystyczne to dwie pożądane rzeczy we wszystkich profesjonalnych drukarniach. Dlatego drukarki tego typu mogą bezproblemowo nanosić druk na szkle, drewnie, metalu czy nawet materiałach tekstylnych. W wielu wypadkach druk wykonywany jest także na grubych materiałach.

Hybrydowe plotery to elementy, które nie tylko mogą być wykorzystywane do druku wysokiej jakości, ale także mogą oferować niezwykle wysoki poziom stabilności całego mechanizmu drukującego. Bardzo pożądanym elementem wsparcia konsumenckiego jest pomoc technologiczna, która jest świadczona przez działy wsparcia technicznego konkretnych marek i producentów drukarki.