Co można zrobić z orzechów włoskich

Przeprowadzono niedawno badania na bazie których utworzono ranking najchętniej kupowanych produktów z gamy zdrowego żywienia. To, co zaskakujące, na wysokim trzecim miejscu znalazły się masła orzechowe. Okazuje się, że coraz częściej wolimy wydać trochę większą kwotę na coś słodkiego, mając pewność, że będzie to lepsze dla naszego organizmu niż tańsze przekąski. 

Orzechy włoskie w postaci smacznego masła

masło z orzechów włoskichOd kilku lat wzrasta popularność działów ze zdrową żywnością. Sklepy odnotowują zwiększoną sprzedaż produktów, które są jak najmniej przetworzone. Moda ta wynika z coraz większej świadomości w społeczeństwie połączonej z troską o nasze zdrowie. Z ostatnich badań wynika, że nawet przekąski w postaci słodkich kremów nakanapki zostały zastąpione przez kremy wykonane tylko i wyłącznie z orzechów. Ogromnym hitem ostatnich miesięcy jest na przykład masło z orzechów włoskich, które niedawno na rynek wypuściła znana ze zdrowej żywności marka. Masło to tak zasmakowało klientom, że na półkach sklepowych popołudniami możemy odnaleź tylko pojedyncze sztuki tego rarytasu. Popularność masła z orzechów włoskich spowodowała też, że coraz więcej osób decyduje się na własnoręczne robienie takich maseł z orzechów. Widać to chociażby po zwiększającej się ilości sprzedawanych sprzętów, służących do blendowania orzechów. SPrzyja też temu pora roku. Jesienią bowiem obradzają drzewa orzechowe. Najwięcej Polaków ma oczywiście na swoich posesjach orzechy włoskie.

Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak odpowiedni sposób odżywiania się wpływa na nasze zdrowie. Stąd zwiększona ilość sprzedawanej zdrowej żywności. Dużym hitem ostatnich miesięcy są na przykład masła orzechowe, a szczególnie dość nowe na rynku masło z orzechów włoskich.