Czarna góra i szkółka narciarska-Zieleniec, czyli ciekawa alternatywa dla najpopularniejszych kurortów.

Góry są coraz popularniejszym miejscem na aktywne spędzenie czasu nie tylko latem i zimą, ale coraz częściej przez cały rok. Nie chcemy jednak spędzać wakacji w zatłoczonym miejscu jakim często bywa zimowa stolica Polski, jaką niewątpliwie jest Zakopane. Ciekawą alternatywą dla fanów białego szaleństwa mogą być np. stok w Zieleńcu i stok narciarski-Czarna góra.

Czarna góra, Szkółka narciarska-Zieleniec najlepsze na urlop

szkółka narciarska-ZieleniecOferta tych kurortów z roku na rok jest coraz większa i ciekawsza, a bezpieczeństwo na stokach coraz bardziej się poprawia. Przy każdym wyciągu znajduje się szkółka narciarska-Zieleniec co sprawia, że nauka jazdy na nartach jest coraz częstszą formą spędzania czasu przez zapalonych fanów wszelkiej aktywności fizycznej. Narty biegowe nie muszą stanowić połowy naszego bagażu, gdyż wypożyczalnia sprzętu narciarskiego jest już standardem. Zieleniec słynie z tego, że jest świetnym miejscem dla początkujących narciarzy, gdyż ilość łagodnych stoków pozwala na spokojne opanowanie podstaw jazdy. Czarna góra oferuje więcej atrakcji bardziej zaawansowanym miłośnikom nart i snowboardu, gdyż są tam stoki przeznaczone w dużej mierze dla zawodowców na których początkujący by sobie nie poradzili, ale stoki dla amatorów również się tam znajdują. Po ciężkich dniach szaleństw na na stoku, na turystów czeka bardzo rozbudowana baza turystyczna. Na turystów czeka ciepła karczma i chata góralska, gdzie można spróbować miejscowego jadła oraz napić się grzańca lub słynnej góralskiej herbaty z prądem. Turyści mogą też pozwiedzać okolicę dzięki szlakom turystycznym. Czarna góra i Zieleniec są miejscowościami niezwykle urokliwymi, więc będzie z pewnością na czym zawiesić oko. W kurortach znajdują się również muzea dzięki, którym będziemy mieć okazję do poznania nieco lokalnej historii i folkloru.

Warto zatem przy wyjeździe w góry rozejrzeć się za nieco mniej znanymi i mniejszymi kurortami, gdyż oferują one równie często podobną ilość atrakcji, a przy okazji nie zrujnują naszego portfela, jak potrafią to uczyć niektóre większe kurorty w Zakopanem. Miejsca też są mniej licznie odwiedzane przez turystów, więc nie będziemy musieli obcować z setkami obcych ludzi i bić się o miejsca w noclegowniach.