Czego się dowiedziałem o uprawie kukurydzy?

W trakcie studiów na akademii rolniczej musiałem odbyć bardzo ważne praktyki zawodowe, abym mógł zaliczyć semestr. Nie uśmiechało mi się to, ale skoro musiałem, to zapisałem się do biura praktyk. Biuro zaproponowało mi trzytygodniowe praktyki w firmie, która produkowała nawowy rolnicze, a w szczególności te do uprawy kukurydzy.

Dlaczego trzeba nawozić kukurydzę

nawożenie kukurydzyNa praktykach bardzo dużo dowiedziałem się o uprawie kukurydzy. W końcu przez jakiś czas musiałem sprzedawać specjalne środki, które wspomagałyby rozrost tej trudnej w uprawie roślinie. Tak, kukurydza jest trudna w uprawie, ponieważ potrzebuje wymagających warunków termicznych. Wiadomo, jak to w Polsce bywa, nie zawsze jest ciepło. W kwietniu bywają przymrozki, a kukurydza potrzebuje ponad dziesięciu stopni Celsjusza, aby mogła się rozwijać. Dlatego też nawożenie kukurydzy jest niezbędnym zabiegiem, aby móc uzyskać dochód z uprawy tej rośliny. Nawożenie kukurydzy przyczynia się także do tego, że kolby są zdrowe i duże. Wtedy zyskuje na tym zarówno rolnik, jak i konsument. Nikt z nas w końcu nie chce kupować wadliwych produktów spożywczych. Na praktykach musiałem sprzedawać nawóz do kukurydzy. Nie było to nic trudnego. Czasami zdarzył się klient, któremu musiałem wyjaśnić, w jaki sposób powinien stosować dany środek do nawożenia. Z reguły rolnik, jak przyjeżdżał, to już wiedział czego konkretnie chce. Trzy tygodnie pracy przy nawozach zleciały mi bardzo szybko. Ja wyciągnąłem z tych praktyk wiele pozytywnych wniosków.

Bardzo podobała mi się praca w sprzedaży nawozów do kukurydzy. Dziś niestety nie pracuję w zawodzie, ale zawsze jak spotkam jakiegoś rolnika lub chociażby osobę zainteresowaną rolnictwem, to przynajmniej wiem o czym mam z nią rozmawiać. Moja wiedza na temat kukurydzy i jej uprawy jest zaawansowana.