Czemu paryskie bistra mają tylu zwolenników?

Odwiedzając dany kraj czy też miasto, każdy pragnie skosztować specjałów i poznać ich kulturę. Jest to coś oczywistego dla większości ludzi. Podobnie rzecz ma się w Paryżu, który jest przecież niezwykle rozsławiony ze względu na wieżę Eiffla, swoją kuchnię oraz romantyczną atmosferę. To właśnie o części kulinarnej tego miasta nieco opowiem.

Czy warto wybrać się do bistra?

BistroMoja ostatnia wizyta w Paryżu miała miejsce dosyć niedawno. Pojechałem ze względu na urlop, także chciałem się zrelaksować i po prostu odpocząć od codziennych stresów i spraw. Gdy już zakwaterowałem się w hotelu poszedłem na spacer, a potem do mojego ulubionego bistro. To właśnie bistra są niezwykle popularne. Gdy ktokolwiek mówi tą nazwę od razu myśli się o Paryżu. Zdołali stworzyć coś naprawdę niezwykłego, a przy tym dla siebie. Bagietki czy parzona kawa są nieodmiennie kojarzone z tym miastem. Dlatego warto jest wszystkiego samemu spróbować. Podobnie naprawdę polecam państwu zupę cebulową, która smakuje tam niezwykle dobrze. Jest dosyć sporo bistr, gdzie panuje miła i luźna atmosfera. Można tam coś zjeść, napić się i po prostu odpocząć. Jestem pewien, że będzie to dobre miejsce na wizytę ze znajomymi, a może z ukochaną. Na pewno jest to lepsze miejsce do odwiedzenia niż restauracja, ze względu na przyjemną atmosferę. Restauracje są bardziej poważne co nie pasuje wszystkim, ja właśnie wolę bardziej luźne miejsca i jestem pewien, że wśród państwa znajdzie się wielu podobnych mi ludzi.

Naprawdę warto zwiedzić Paryż, który jest niezwykle pięknym miastem. Choć nie można go też przesadnie idealizować, jest to miejsce sympatyczne. Jestem pewien, że poznanie nowej kultury będzie wspaniałym przeżyciem, a przy tym będzie można spróbować wielu smaków, które są obecne tylko tam.