Czy kamera Xiaomi Yi jest warta uwagi?

Jaką kamerkę wyczynową powinienem sobie kupić? Dobre pytanie. Czy lepiej wydać „trochę” więcej pieniędzy i zakupić kamerkę, w której jednak sporo płacimy za reklamę?

Tańsza kamera Xiaomi Yi może się okazać równie skuteczna

Kamera Xiaomi YiCzy może lepiej kupić Chińską kamerkę, gdzie jakość pozostawi trochę do życzenia, tak samo jak jakość wykonania? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najważniejsze, to musimy ustalić, co będziemy nagrywać i jak ją wykorzystywać. Co to znaczy? Już tłumaczę, jeśli kamerka będzie narażona na wypadki, obicia itd. to lepiej kupić sobie kamerkę o jak najlepszym wykończeniu z jak najlepszych materiałów. Na tym nie ma co oszczędzać jeśli chodzi o to. Jednak w przypadku, jeśli chcemy po prostu nagrać naszym urządzaniem jak pływamy pod wodą, jeździmy amatorsko na nartach, lub chcemy mieć nagranie z naszej wycieczki rowerowej lub motocyklowej to tańsze kamerki z gorszych materiałów będą równie dobre, co te droższe, a różnica w cenie jest naprawdę spora. Za tę droższą płacimy ok 1500złotych, za tą tańszą około 300, co myślę, że już dla większości osób będzie to dość znaczące, jeśli chodzi o wybór kamerki. Jednak jeśli zechcemy wydać te 1500zł, to co za to dostaniemy? Ano będzie to kamerka Gopro Hero 4 i to w sumie wszystko. Niestety akcesoria Gopro są tak samo drogie, tak, że za 1500zł nie jestem pewien, czy wykupimy wszystkie akcesoria, jakie są dostępne, a są to różne mocowania(do kasku, maski samochodu, wnętrza samochodu, kijki do „selfie” itd.) A co w takim razie z opcją za 300zł? Dostaniemy w tej cenie kamerę Xiaomi Yi, która jest najnowszym modelem chińskiego producenta. Kamera Xiaomi Yi za taką cenę jest bardzo dobrą opcją, akcesoria, jakie dostaniemy do niej są zadowalającej jakości, a co najważniejsze, nie wydamy na to wszystko majątku. Dopłacając odrobinę więcej mamy możliwość zakupu nawet Xiaomi Mi band, która to może monitorować nasz puls, lub powiadamiać nas o tym, że ktoś do nas dzwoni.

Co by nie powiedzieć, opcja za 1500zł jest lepiej wykonana i oferuje nam nagrania lepszej jakości, jednak powiem szczerze, że ja osobiście jestem pod wrażeniem produktu chińskiego konkurenta, który w cenie pięciokrotnie niższej daje nam produkt tylko trochę gorszej jakości.