Czy organizacja imprez może być dobrym pomysłem na własny biznes?

Obecnie mało kto z nas dysponuje czasem na organizowanie imprez dla większego grona znajomych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi wzrasta z roku na rok. Szczególne zapotrzebowanie jest na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, organizacja wesel i imprezy firmowe, bale karnawałowe, studniówki.

W każdej usłudze można znaleźć sposobność do zarobienia pieniędzy

imprezaLudzie masowo zgłaszają się do takich firm, ponieważ każdemu zależy na dobrej zabawie. Na początek oczywiście musimy zastanowić się ile osób potrzebujemy , jakiego sprzętu potrzebujemy i gdzie będzie nasza siedziba. Potrzebujemy zdobyć, lub stworzyć listę kontaktów. Przyda się przede wszystkich handlowe zacięcie, dobra reklama- strona internetowa, ulotki, banery, mimo wszystko najskuteczniejsza jest poczta pantoflowa. Niezbędne atrybuty to przede wszystkim telefon, mail służbowy, książka z adresami, cenniki, możliwość dojazdu do klienta- w celu ustaleń szczegółów i oczekiwań. Kiedy już podpiszemy umowy cywilno-prawną i otrzymamy szczegóły i wymagania dotyczące imprezy okolicznościowe Poznań. Możemy zacząć działać, możemy szukać lokalu, ewentualnie kapeli . W zależności od wielkości budżetu możemy wynająć kogoś do dekoracji, lub ta czynność wykonujemy sami, lub prosimy o pomoc współpracowników. Do naszych obowiązków np. kiedy trafi się organizacja wesel, jest zadbanie o wydruk zaproszeń, przy wcześniejszej konsultacji z Parą Młodą. Robimy to na co klient nie ma czasu. Na początku będzie wymagało to od nas wiele wysiłku i energii.
Jeśli o wynagrodzenie finansowe za nasza pracę dostajemy uzgodnione wynagrodzenie, które zawarte zostało w umowie, która spisaliśmy z naszym klientem inaczej zleceniodawcą. Warto jest też podpisać umowy z kawiarniami, firmami cateringowymi, barmanami, wysyłając ofertę współpracy.
Jeśli nasz pomysł na biznes okaże się wielkim sukcesem, warto będzie zatrudnić animatorów, kierowców, grafików ( możemy wtedy sami robić zaproszenia). Jeśli wyrobimy sobie renomę, po pewnym czasie będziemy dostawać mnóstwo propozycji pracy.