Czym jest kokon?

Lista rzeczy, które trzeba upić dla noworodka jest długa, choć warto się skupić na zakupie tylko najpotrzebniejszych rzeczy. Z pewnością wszystko będzie sporo kosztować, ale jest wiele przydatnych rzeczy, które wcale dużo nie kosztują.

Gdzie można kupić kokony niemowlęce?

kokon dla dzieckaMyśląc o wyprawce dla malucha, z pewnością większość osób pomyśli o ubrankach, wózku i łóżeczku. Jednak to nie wszystko, czego potrzebuje małe dziecko, ponieważ ważne jest wyposażenie wózka czy łóżeczka. Jednym z produktów, o których warto pamiętać, jest kokon dla dziecka w kształcie pontonu lub dużego jajka. To idealne rozwiązanie dla noworodków i niemowląt, które nie potrafią jeszcze siedzieć. Jest on wykonany z miękkiej bawełny, która jest bezpieczna dla malucha i pozwala jego skórze oddychać. Jeżeli chodzi natomiast o wypełnienie dna i brzegów, to stanowi je specjalna włóknina lub kuleczki silikonowe, które można bez obaw prać w pralce. Ponadto są one hipoalergiczne, zatem z kokonu mogą korzystać dzieci z alergiami i wrażliwą skórą. Są one bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, a do tego mają regulowaną powierzchnie. Kokony są powszechnie stosowane jako materacyk co spania dla malucha, gdyż otula on dziecko z każdej strony i daje poczucie bezpieczeństwa. Można go położyć w łóżeczku malucha, na kanapie czy nawet w gondoli i zabrać malucha na spacer. Kiedy dziecko z niego wyrośnie, to może służyć jako miękka mata do zabawy. Kokony można kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt w cenie od trzydziestu do stu złotych.

Na rynku dostępne są kokony w jednym, uniwersalnym rozmiarze, ale mogą mieć wiele kolorów i fasonów. Poza bawełnianymi, kupić można bambusowe, które z uwagi na zastosowany materiał, są nieco droższe. To na pewno produkt, który bez wątpienia się przyda.