Na czym polega cyklinowanie podłóg?

Od czasu do czasu trzeba zadbać o swoje wnętrze mieszkania. Najlepiej robić to na bieżąco, bo wówczas można ograniczyć koszty, jednak nie zawsze się tak da. Czasami po prostu nie ma się już siły albo zdolności. Jeśli chodzi o podłogę, to ona bardzo często się niszczy.

Co to właściwie jest cyklinowanie podłóg?

cyklinowanieCiężko ją utrzymać w czystości i nieskazitelnym blasku. Sama wiem, bo w moim domu w Bydgoszczy mam parkiet. Na nim od razu widać, że nie zawsze było kolorowo. A to jakieś plamy od napojów, a to odpadające klepki. Ostatnio musiałam przeprowadzić cyklinowanie, bo już nie mogłam dłużej na to patrzeć. Był to dość drogi zabieg, ale było warto. Oczywiście, wybrałam cyklinowanie parkietu przez fachowca, a nie samodzielne. Polega to na tym, że szlifuje się zewnętrzną warstwę posadzki. Można to jednak robić jedynie na takiej, która jest przyklejona do podłoża. Specjaliści robią to specjalną cykliniarką taśmową. Cyklinował różnego rodzaju papierem ściernym i było widać, że zna się na rzeczy. Część podłogi trzeba było jednak wymienić, bo była już za bardzo zniszczona, żeby dało się ją uratować. Cyklinowanie podłóg bowiem nie w każdym miejscu się sprawdzi. Jeśli uszkodzenie jest zbyt głębokie, to trzeba po prostu jakiś tam mały fragment podłogi wymienić. Tak właśnie zrobiłam, a pozostała część była wycyklinowana. Teraz salon wygląda o niebo lepiej. Ja też czuję się z tym fantastycznie.

Już nie muszę gości przyjmować, wstydząc się, że mam tak zaniedbaną podłogę. Przy okazji zresztą wyremontowałam całe pomieszczenie i wygląda jak nowe.