Czym są sufity naciągane?

 

Sufit naciągany ma mnóstwo zalet, których nie sposób nawet zliczyć. Co ciekawe nie jest on wytworem czasów obecnych, a pojawił się już w Starożytnej Grecji. Występował on jednak wówczas jedynie w najbogatszych wnętrzach. Dziś z jego zalet oraz niezaprzeczalnego uroku może skorzystać dosłownie każdy. Ale czym on tak właściwie jest?

Sufit naciągany – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

sufity naciąganeSufit naciągany należy do grupy sufitów podwieszanych montowanych pod sufitem właściwym. Do jego produkcji wykorzystywana jest głównie folia PCV lub tkanina poliestrowa. Jego kształt oraz wymiary są na etapie produkcji dopasowywane do ostatecznych wymiarów pomieszczenia. Dzięki niemu unikniemy konieczności wyrównywania krzywizn czy uszkodzeń na powierzchni sufitu właściwego. To właśnie ze względu na ten aspekt wielu właścicieli decyduje się na niego. Zamaskowanie wszelkich defektów, jest dużo łatwiejsze przy pomocy naciągnięcia folii, niż szpachlowania. Jeśli zdecydujemy się na folię PCV mamy nawet możliwość wykonania na jej powierzchni nadruku. Rozwiązanie to sprawdza się najlepiej w przypadku pokoików dla dzieci. Rozgwieżdżone niebo, bądź postacie z ulubionych bajek sprawią, że pokój stanie się dla dziecka magiczną krainą. Wielu osobom może się wydawać, że sufity naciągane nie stanowią zbyt wytrzymałej konstrukcji. Nic bardziej mylnego. Współczesne rozwiązania zapewniają nam bowiem wysoką odporność na wilgoć, a nawet ogień. Sprawdzą się zatem doskonale nie tylko w salonie czy pokoju dziecka, ale również kuchni czy łazience.

Historia sufitów naciąganych jest bardzo długa. Początkowo zdobiły najbogatsze wnętrza, by w czasach bardziej nam współczesnych przenieść się do obiektów przemysłowych, gdzie zapobiegały opadaniu drobinek kurzu na niedawno polakierowane oraz pomalowane powierzchnie produktów. Obecnie stają się niezwykle popularne jako forma wykończeniowa sufitów w wielu domach.