Dekoracyjne oświetlenie do pokoju dziennego

Każdy z nas ma swój pokój dzienny. Dla jednych jest to duży i przestronny salon w którym nie ma zbyt wielu mebli, dla drugich jest to pokój połączony z jadalnią, a dla trzecich jest to pomieszczenie w którym śpimy, przyjmujemy gości, oglądamy telewizję i spędzamy wolne popołudnia. Bez względu na to jakie funkcje musi pełnić nasz salon musimy zwrócić uwagę na wybór mebli i na artykuły dekoracyjne, które będą zdobić takie wnętrze. Ważną rolę będzie odgrywać także oświetlenie. Możemy pójść klasyczną drogą i na środku sufitu powiesić jakąś lampę, ale możemy także podążać w bardziej nowoczesnym kierunku.

artykuły dekoracyjnePo pierwsze każdy salon można podzielić na strefę do wypoczynku, na strefę w której spożywamy posiłki i przyjmujemy gości. Każda z tych stref to inne dodatki do wnętrz i inny rodzaj oświetlenia. I tak na przykład tuż nad stołem mogą zawisnąć dwa pojedyncze kinkiety. Te na długich sznurach i z metalowymi oprawami sprawdzą się w bardzo nowoczesnych wnętrzach. Ten sam wzór możemy powtórzyć wybierając lampę podłogową i aranżując oświetlenie tuż przy kanapie. Dodatkowe źródło światła można także zamontować na ścianie telewizyjnej, lub można je postawić na dowolnej komodzie. Lampka nocna spisze się idealnie w tej roli. Jej abażur również może być nowoczesny lub bardziej klasyczny. A jeśli obok lampy ustawimy wazon ze świeżymi kwiatami, albo paterę ze świecami to zyskamy modną kompozycję. Po drugie nowoczesne lampy to zdecydowanie artykuły dekoracyjne, które mogą grać pierwszoplanową rolę w naszym salonie. Jeżeli zdecydowaliśmy się na jakieś ciekawe abażury i na nietypowe formy, to inne dodatki do wnętrz będą nam już nie potrzebne. Dobrze jest znaleźć złoty środek, który wyważy całą stylizację i który będzie dbał o to, żeby wnętrze było eleganckie, a nie tandetne. Po trzecie oświetlenie powinno być także energooszczędne i proste w obsłudze.

Dobierając światło do pokoju dziennego powinniśmy od razu przemyśleć jakie lampy będą nam potrzebne. Kupujmy pochodzące z tej samej serii abażury i kinkiety. Wtedy unikniemy przypadkowości.