Dezynfekowanie chemią stworzoną w domu

Wiadomo, że środki dezynfekujące obecnie są niezwykle ważne. Warto jest co jakiś czas dokonać zabiegu dezynfekcji, aby pozbyć się wszystkich wirusów i bakterii, które przyniesiemy do domu na różnych przedmiotach, chociażby butach. W domu można samodzielnie wykonać chemię domową i jest to bardzo łatwe. Takie środki są bardzo bezpieczne dla zdrowia, a wręcz niezbędne, ze względu na obecną sytuację.

Własnoręcznie wykonana chemia domowa

Chemia domowa do dezynfekcjiChemia tego typu jest niezwykle opłacalna, ponieważ jej wykonanie to sprawa kilkudziesięciu złotych, jednak wystarczy nam ona na długo. Chemia domowa do dezynfekcji powinna posiadać stężenie siedemdziesięciu procent alkoholu. Aby nie przejmować się dokładnym stworzeniem proporcji najlepiej jest kupić spirytus. Można również zastosować inne preparaty na bazie alkoholu, jak na przykład denaturat, który posiada podobne stężenie alkoholu, lecz metylenowego. W tym przypadku zyskamy gorszy zapach, dlatego polecam zwykły spirytus. Wlewamy to do butelki litrowej i dopełniamy resztę wodą z dodatkami aromatycznymi. Może to być na przykład woda z dodatkiem wanilii, mięty lub cytryny. Można kupić esencje zapachowe, które doskonale łączą się z alkoholem. W ten sposób zapach może być niemalże dowolny, od zapachów znanych każdemu Polakowi, na przykład jabłkowym, aż po bardziej tropikalne esencje zapachowe, na przykład zapach mleczka kokosowego.

Chemia tego typu jest niezwykle tania. Około trzydzieści złotych zapłacimy za litr środka do dezynfekcji. Zamiast zakrętki możemy dać spryskiwacz od płynu do okien. Będzie to bardzo wydajne i wygodne rozwiązanie, ponieważ taka ilość wystarczy na kilkukrotne spryskanie domu. Poza tym esencje zapachowe nie tylko ładnie pachną, ale sprawiają, że zapach alkoholu dużo łatwiej wywietrzyć.