Dla kogo jest Lea 6.0?

Na polskim rynku niewiele jest firm rowerowych, które przykładają się do produkcji damskich jednośladów. Bardzo szkoda, ponieważ jest to duża nisza, a jak na razie korzysta na tym głównie marka Kross. Jej seria Lea jest w tej chwili najpopularniejszą. 

Wszechstronna i solidna Lea 6.0 od Krossa 

kross lea 6.0Kobiety najczęściej nie znają się na parametrach technicznych rowerów, w związku z czym trudno jest im dobrać najbardziej optymalny rower. Część z nich idzie najłatwiejszą drogą, stawiając na rowery męski lub unisex, ale nie zawsze jest to dobry wybór. Bowiem znaczenie w doborze rozmiaru ma niemal każdy szczegół, od wzrostu, po długość nogi. Natomiast w Kross Lea 6.0 ta kwestia została rozwiązana w inny sposób. Zmniejszono rozmiary ram i nadano im zupełnie inną geometrię, dzięki czemu na wstępie mamy wrażenie, że rower jest idealnie dopasowany. W Lea 6.0 znajdziemy także bardzo wysokiej jakości amortyzator ze stumilimetrowym skokiem, a także mechaniczne hamulce tarczowe. Ten model jest dedykowany paniom, które cenią sobie jazdę rekreacyjną, jak również tym, które lubią wyprawy rowerowe o ograniczonym zasięgu. Jeżeli chodzi o napęd to mamy do dyspozycji aż dwadzieścia cztery biegi, co jest w zupełności  wystarczającą liczbą, nawet przy pokonywaniu stromych wzniesień. Warto też zwrócić uwagę, iż Lea jest fabrycznie wyposażona w dwudziesto dziewięcio calowe koła, co znacznie ułatwia pokonywanie wszelkich nierówności, przeszkód terenowych i wybojów. 

Jeżeli chodzi o design, to znajdziemy tu wersje zarówno w odcieniach magenty, jak też lazuru i błękitu. Lea 6.0 już na pierwszy rzut oka sugeruje, ze jest damskim rowerem, co widać nie tylko po wymienionych kolorach, ale przede wszystkim poznać po unikalnej geometrii, jakiej nie stosują inni producenci.