Dobre krzesło do grania

 

Gamerzy, czy też streamerzy, to osoby, które spędzają przed komputerem po kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie. To naprawdę potężne obciążenie dla kręgosłupa oraz pleców. Dlatego nic nie jest ważniejsze od sprawienia sobie wygodnego fotela gamingowego. 

Gdzie szukać krzeseł dla gamerów?

krzesło do graniaTo oczywiście dość proste, lecz często zadawane pytanie. Najprościej rzecz ujmując – w internecie. Tam znajdziemy sklepy z akcesoriami i wyposażeniem, które swoim asortymentem, zaskoczą niejednego gracza. Fotele dla graczy są bardzo specyficzne i dopasowane do potrzeb. Ich cechą wspólną jest przede wszystkim możliwość regulowania wysokości fotela do optymalnej dla nas wysokości. Zadaniem krzesła gamingowego jest nie tylko zapewnienie komfortu, ale również optymalnej, dla kręgosłupa, pozycji. W tym celu stosuje się specjalnie utwardzane siedziska oraz wyprofilowane oparcia z zagłówkiem. Niektóre z foteli rozkładają się do pozycji pół-leżącej, co wielu graczom przydaje się w przerwach między rozgrywkami lub na czas chwilowej drzemki. Krzesło do grania to koszt od kilkuset, do nieco ponad tysiąca złotych, jednak za tą cenę otrzymujemy naprawdę wartościowy produkt, który będzie nam służył bardzo długo. Sklepy internetowe dla gamerów oferują modele wielu producentów, a także mają cykliczne promocje, na niektóre z foteli, warto więc systematycznie sprawdzać ich ofertę. Fotele są oczywiście obrotowe i większość z nich posiada w zestawie zapasowe kółka, ponieważ zużywają się najszybciej.

Gracze bardzo cenią sobie dobre fotele, ponieważ dzięki korzystaniu z nich, ich kręgosłupy nie są tak obciążone, jak w przypadku korzystania z miękkich puf, czy niewłaściwie dobranych, zwyczajnych foteli. Fotel gamingowy to komfort, ale też sposób na poradzenie sobie z dolegliwościami mięśni pleców.