Dobry trycholog w Bydgoszczy

Długie i zadbane włosy są z pewnością atrybutem kobiecości. Panie dbają o nie na różne sposoby, aby były gęste i śniące, choć nie jest to proste zadanie. Zwłaszcza jeżeli kobieta nie została hojnie obdarzona przez naturę pięknymi włosami.

Kim są trycholodzy?

trycholog białystokNasze włosy na głowie, rosną przez całe życie, zatem trzeba je co jakiś czas podcinać. Niewiele osób ma normalne włosy, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Najczęściej są one nadmiernie wypadające, farbowane, przesuszone czy tłuste. Jednak faktyczny stan włosów zależy od stanu skóry na głowie, ponieważ to w niej znajdują się cebulki i najważniejsza część kosmków. Każdy włos ma cykl życia trwający około pięć lat, zatem prędzej czy późnij, każdy w końcu wypadnie. Zdrowa osoba codziennie traci od osiemdziesięciu do stu włosów i nie należy się tym martwić. Jednak kiedy wypada ich znacznie więcej, to konieczna będzie wizyta u specjalisty. Lekarzem zajmującym się problemami skóry głowy i samymi włosami zajmuje się trycholog Białystok jest miastem, w których znajdziemy przynajmniej kilka prywatnych gabinetów. Podczas wizyty u trychologa, pacjent ma badaną skórę głowy, specjalną mini kamerą z dużym powiększeniem, dzięki czemu można z bliska dokładnie ocenić stan skóry głowy. Przeważnie przebyte choroby, niewłaściwa dieta lub uwarunkowania genetyczne są przyczyną nadmiernego wypadania włosów, z którym zmaga się wiele osób. Trycholodzy prowadzą prywatne gabinety,  w których dysponują specjalistycznym sprzętem do diagnozy.

Jeżeli zmagamy się z długotrwałym łupieżem, nadmiernym wypadaniem włosów czy znacznie poważniejszymi schorzeniami, to jedynie trycholog jest w tanie nam pomóc. Wykonuje on specjalistyczne badania, a na podstawie wyników, dokonuje trafnej diagnozy problemu.