Duże sekatory ogrodowe

Chociaż najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, asortyment akcesoriów i produktów przydatnych podczas pielęgnacji ogrodów jest bardzo duży i zróżnicowany. W jego powstawanie zaangażowanych jest dość duża grupa producentów, którzy dostarczają do sprzedaży, np. sekatory o zróżnicowanej wielkości. Jeśli korzystamy z tych narzędzi, doskonale wiemy, dlaczego przydatne są nam zarówno sekatory małe, jak i te większe.

Przycinanie gałęzi sekatorem

sekatory dwuręczne felcoZwykle z funkcjonalności sekatorów korzystamy w momencie, gdy chcemy w odpowiedni sposób przyciąć drobne gałązki krzewów, np. pnących róż, które rosną w ogrodzie. Nie oznacza to jednak, że to cała funkcjonalność, do której produkty te mogą nam się przydać. Bardzo ważną funkcjonalnością jest umożliwianie nam przycinania również drobniejszych gałązek drzew, chociaż oczywiście, najczęściej korzystamy przy tym zadaniu z nieco większych sekatorów niż zwykle. Duże sekatory, ze względu na swoją wagę i wielkość, muszą być obsługiwane przy wykorzystaniu siły dwóch rąk. Z tego też powodu nazywane są popularnie sekatorami dwuręcznymi. Na polskim rynku znajdziemy kilku producentów, którzy dostarczają do sprzedaży duże sekatory. Jednym z nich jest firma Felco, dość kompleksowo zaopatrująca rynek w sekatory. Kiedy interesują nas sekatory dwuręczne Felco, musimy wiedzieć, że są to produkty cechujące się sporym zróżnicowaniem, jeśli chodzi, np. o rozkład ostrzy. Dzięki temu możemy precyzyjnie przycinać gałęzie.

Dostępne w sprzedaży sekatory dwuręczne mogą cechować się ramionami o różnej długości, dzięki czemu mamy możliwość dotarcia do gałęzi znajdujących się w pewnej odległości od nas. Zawsze są one wyposażone w uchwyty wykonane z materiału umożliwiającego nam pewne i bezpieczne chwycenie dłońmi sekatora w taki sposób, by uniknąć ślizgania się nawet w chwili, gdy dłonie pokryją się potem.