Dzisiejsze projektowanie aplikacji mobilnych

Każdy z nas ma smartfona czyli nowoczesny telefon. Większość z nas korzysta z jakiejś aplikacji mobilnej, chociażby z rozkładu jazdy lub aplikacji mobilnej. Nie ma osoby, która by z niej nie korzystała. A wiecie że są ludzie których zadaniem jest tworzenie aplikacji mobilnych?

Projektowanie aplikacji mobilnych to inna sprawa

 

projektowanie aplikacji mobilnychSą nawet firmy, które zatrudniają takich ludzi.  Każdy człowiek może sobie zaprojektować aplikacje mobilne wszelkiego rodzaju. Każdy z nas może to zrobić. No ale co z tego, ze mamy projekt, jak nie potrafimy go zrealizować? Tworzenie aplikacji na androida to zadanie programistów, którzy po wielu latach nauki są w tym naprawdę dobrzy. Niestety tak a nauka nie przychodzi łatwo. Jak wygląda tworzenie aplikacji mobilnej? Jednak projektowanie aplikacji mobilnych to już inna bajka. A no wszystko zaczyna się od pomysłu. Pomysł to już połowa sukcesu. Jednak tylko połowa. Z samym pomysłem nic nie zrobimy. Trzeba zatrudnić programistów. Kolejnym etapem jest stworzenie aplikacji funkcjonalnej. Znaczy to, że jest tworzona aplikacja, która posiada wszystkie funkcje, które jej zaplanowaliśmy. Po co to? Po to aby sprawdzić czy te wszystkie funkcje będą ze sobą współpracowały. Kolejnym etapem jest projekt graficzny. Projekt graficzny musi być przejrzysty i najlepiej intuicyjny aby użytkownik nie miał problemów z odnalezieniem się w niej. Kolejnym rzeczą o której musimy pamiętać to projekt ikony aplikacji, która to (ikona) będzie najprawdopodobniej jedynym atutem przyciągającym klienta. Nie każdy bowiem ogląda screeny z gry i czyta komentarze. No i ostatni etap to stworzenie zaprogramowanie i wdrożenie aplikacji do użytku. Teraz pozostaje nam tylko czekać i liczyć zyski z przychodu za aplikacje. A zapomniałbym.

Przecież to nie wszystko. Zostaje jeszcze marketing aplikacji. Bo co z tego, że będziemy ją sprzedawać skoro nikt o niej nie będzie wiedział. Jak widać, że aby mieć zysk z naszej aplikacji to potrzeba wiele zachodu i powiem wam, że również wiele pieniędzy, a gdy sami chcemy się pobawić w programowanie to będzie nam potrzebne dużo czasu poświęconego na ta aplikacje. Tworzenie aplikacji na ios wygląda dokładnie tak samo.

Źródło informacji:

http://www.yarmobile.com