Ekonomiczny ogrzewacz wody

Dziś standardem w każdym mieszkaniu jest ciepła woda, która służy głównie do mycia. W mieście, przeważnie pochodzi ona bezpośrednio z wodociągów, ale bywają mieszkania, które nie mają takiej możliwości i konieczne jest zastosowanie miejscowego ogrzewania wody.

Ile kosztują ogrzewacze elektryczne do wody?

ogrzewacz wody elektryczny przepływowyNa elektryczne ogrzewanie wody przeważnie decydują się właściciele lokali przeznaczonych na wynajem, gdyż to ułatwia prowadzenie rozliczeń. Najpopularniejsze są bojlery i podgrzewacze, które mogą być stosowane w domach jednorodzinnych, domkach letniskowych, lokalach wynajmowanych czy nawet na działkach. Pod względem montażu, znacznie lepszy jest ogrzewacz wody elektryczny przepływowy, ponieważ można to zrobić samodzielnie, bez wzywania fachowca. Ponadto znacznie różnią się kosztem użytkowania, ponieważ bojler gromadzi wodę, którą następnie podgrzewa, aby stale miała taką samą temperaturę, natomiast ogrzewacz, podgrzewa ją dopiero w momencie odkręcenia kurka. W związku z czym płacimy za ciepłą wodę tylko wtedy, kiedy faktycznie z niej korzystamy. Podgrzewacze mają też znacznie mniejsze rozmiary, dzięki czemu bez kłopotu można je zamontować nad kranem czy pod zlewem lub umywalką. Doskonale się sprawdzą jako źródło ciepłej wody w kuchni czy łazience, ale także na działce, gdzie z ciepłej wody korzysta się znacznie rzadziej niż w domu. Jeżeli chodzi o cenę ogrzewaczy elektrycznych, to są one dość widocznie zróżnicowane, ponieważ zależą od mocy urządzenia, modelu i producenta.

Im bardziej ciepłą wodę chcemy uzyskać i im częściej planujemy z niej korzystać, tym większą moc musi mieć podgrzewać. Oczywiście ten parametr będzie wpływać na cenę urządzenia, ale także na wysokość kosztów związanych z codziennym użytkowaniem ogrzewacza.