Ekskluzywne nagrobki i założenie własnej firmy

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad założeniem własnej firmy. Mój dziadek zajmował się kamieniarstwem, jednak mój ojciec nie był chętny do przejmowania rodzinnego interesu.

Ekskluzywne nagrobki w mojej firmie

ekskluzywne nagrobki

Dziadek miał mały zakład, więc nie miał wielu klientów, a nawet na emeryturze zdarzało mu się wykonać jakieś zlecenia. Mój ojciec poszedł jednak na ekonomię i zajmuje się finansami. Mnie to akurat nie interesowało. Zdecydowanie bardziej wolałam rzeczy plastyczne. Takie jak robił dziadek. Najpierw musiał wszystko zaprojektować, wyobrazić to sobie, a dawniej przecież nie było programów projektowych. Potem musiał wybrać dobry materiał i wiedzieć co można z niego zrobić i jak. Na końcu dopiero mógł się zabrać za wykonywanie nagrobka. To mi się podobało. Dlatego chciałam tez uruchomić rodzinny biznes i sama bym wykonywała nagrobki. Rodzice nie byli tym bardzo zachwyceni, bo uważali, że to nie jest najlepszy interes. Dziadek jednak wydawał się być wzruszony, ze wnuczka chce reaktywować jego pracownię. Dzielił się chętnie wszystkim co wiedział, o tym jak wybiera się kamień, jak się robi nagrobki podwójne, jak się tworzy litery nagrobne. To mnie interesowały. Na pewno nie ma w całym województwie mazowieckim drugiego takiego kamieniarza z pasją. Mam nadzieję, ze też tak do tego będę podchodziła i nawet po altach pracy ekskluzywne nagrobki nadal będą dla mnie interesujące.

Teraz muszę nawiązać kontakty z dostawcami i zatrudnić pracowników. Sama zajmę się projektowaniem i spotkaniami z klientami, kiedy już otworze firmę.