Ekstremalne wypadki wymagają mobilnego systemu ogrzewania

Gdy zbliżają się wakacje, na dworze zaczyna robić się coraz cieplej i całe rodziny zaczynają jeździć nad jezioro. Jest to bardzo popularna rozrywka, niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest stopniowe oswajanie się z temperaturą wody. Jeśli rozgrzani słońcem wskoczymy do niej błyskawicznie, możemy dostać szoku termicznego. Koniecznie będziemy wtedy potrzebowali pomocy specjalistów.

W wypadku hipotermii trzeba natychmiast ogrzać ciało

mobilny system ogrzewaniaZ wodą nie ma żartów, dlatego na kąpieliskach zawsze powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie. Po pierwsze powinniśmy kąpać się tylko tam, gdzie plażę kontroluje ratownik. Na pewno nie powinniśmy też wskakiwać do wody z pomostu zanim się cali nie zanurzymy. Niestety wiele osób pomija etap stopniowego oswajania się z temperaturą wody, która jest znacznie niższa niż powietrza. Przez to dochodzi do tego, że niektórzy doznają szoku termicznego. Dzisiaj na szczęście ratownicy mają odpowiedni sprzęt i mogą nam pomóc dzięki temu, że stosują mobilny system ogrzewania. Składa się on ze specjalnego materiału, który nakłada się na cale ciało poszkodowanego. Materiał jest podłączony do specjalnego urządzenia, dzięki któremu jest on przez cały czas utrzymywany w temperaturze nieco wyższej niż normalna temperatura ciała człowieka. Dzięki temu nawet w ekstremalnych sytuacjach można ochronić ciało ratowanej osoby przed wyziębieniem. To często ratuje ludziom życie, gdyż daje cenny czas, podczas którego ktoś zdąży przeprowadzić reanimację. W ten sposób uratowano wiele osób.

Dobrze jest mieć świadomość, że czuwają nad nami specjaliści, którzy nie tylko mają odpowiednie kwalifikacje do tego, by zapewniać nam bezpieczeństwo, ale także posiadają najlepszej klasy sprzęt. Dzięki temu można ratować życie ludziom, którzy doznali szoku termicznego. Nie jest to już tak niewiarygodnie trudne jak kiedyś.