Fototapety – czym się kierować przy wyborze?

Wybór odpowiednich materiałów potrzebnych nam do remontowania domu jest czymś, co musi być bardzo przemyślane. Wtedy unikniemy wielu błędów, a także remontowania w krótkim czasie naszych pomieszczeń. To na pewno nie byłoby coś, o czym marzymy.

Oryginalne fototapety 3D

fototapeta 3dWarto zatem pomyśleć nad tym, czym powinniśmy się kierować przy wyborze takich rzeczy do naszego domu wymagającego remontu. Na pewno popularne stały się fototapety na ścianę. Żeby je jednak dobrze kupić to trzeba widzieć z czym mamy do czynienia. Przede wszystkim mamy do wyboru albo gotowe fototapety albo też fototapety na wymiar. Te drugie będą nas drożej kosztowały, ale za to zawsze będą idealnie dopasowane do naszego pomieszczenia, a sam obrazek tez nie będzie ucięty czy rozciągnięty, więc będzie dobrze wyglądał. Mamy także kilka materiałów z jakich może być wykonana taka fototapeta. Najtańsze są tapety foliowe. Przypominają one naklejki ścienne więc będą to idealne fototapety do kuchni. Można je zmywać, a są odporne też na wodę. W przeciwnym razie nie nadawałyby się do takich pomieszczeń o podwyższonej wilgotność. Fototapeta laminowana jest bardziej odporna na zmywanie, nawet przy użyciu środków chemicznych, czy szczotkowaniu. Nada się zatem do każdego pomieszczenia, zarówno jako fototapety do sypialni, jak i nawet do łazienki. Dostępne są również fototapety 3d wykonane z winylu. Są one stosowane najczęściej tylko na część ściany, bo wtedy nie przepuszcza ona powietrza.

 

Są jednak bardzo trwałe, a przez to droższe, jak również ich montaż jest skomplikowany. warto również przyjrzeć się producentowi takich tapet. Czy jest to renomowana firma, czy też nowo otwarte przedsiębiorstwo, którego wyroby nie muszą spełniać wszelkich standardów.