Groźne ukąszenie przez kleszcza zarażonego boreliozą

Zarażenie boreliozą może potencjalnie być naprawdę groźne dla zdrowia, a nawet dla życia. O wiele łatwiej jest leczyć boreliozę w początkowym stadium. Niestety wiele osób zwleka z wizytą u lekarza i pojawia się dopiero w gabinecie, gdy objawy choroby są bardzo rozwinięte. Warto wiedzieć, że przed boreliozą można się uchronić.

Laboratorium zbada kleszcza na obecność boreliozy

badanie kleszcza na boreliozę w laboratoriumBorelioza jest uznawana przez wielu za niezwykle groźną chorobę, która potencjalnie może prowadzić do wielu powikłań zdrowotnych. Choroba ta zazwyczaj zajmuje skórę i układ nerwowy. Bardzo często również w wyniku boreliozy zostaje uszkodzony mięsień sercowy. Jest to bardzo groźne nie tylko dla zdrowia, ale też dla życia. Warto jednak podkreślić z całą mocą, że boreliozę można skutecznie leczyć. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie zgłosimy się do lekarza specjalisty. Boreliozę zazwyczaj przenoszą kleszcze i inne pasożyty. Dlatego też po ukąszeniu przez kleszcza, warto dokładnie się przebadać pod kątem boreliozy. O wiele efektywniejsze jest jednak badanie kleszcza na boreliozę w laboratorium. Wówczas na wyniki badania nie trzeba zbyt długo czekać, a ponadto wyniki badania są bardziej wiarygodne. Warto również podkreślić, ze kleszcze przenoszą inne groźne choroby. Na terytorium Polski wiele osobników może potencjalnie zarazić swojego nosiciela bakteriami wywołującymi kleszczowe zapalenie mózgu. Dlatego też należy odpowiednio się chronić przed kleszczami.

Profesjonalne laboratoria medyczne zajmujące się badaniem kleszczy na obecność boreliozy zapewniają wysoką rzetelność uzyskanych wyników. Warto podkreślić, że badanie kleszcza jest o wiele tańszym rozwiązaniem, niż badanie człowieka. W przypadku kleszcza w badaniu uwzględnia się jedynie kod genetyczny.