Gustowne koperty transparentne

Koperty przeważnie są wykonane z papieru i służą do wysyłania pism, dokumentów czy listów. Jednakże od momentu, kiedy pojawiły się firmy kurierskie, to pojawiły się też foliowe czy też tekturowe koperty, w których można zmieścić znacznie więcej rzeczy.

Ile kosztują koperty transparentne?

transparentna kopertaStandardowe, biurowe koperty są wykonane z białego papieru i mogą mieć kilka rozmiarów. Przeważnie są całe zabudowane, także nie widać co się znajduje w środku. Co najwyżej mogą mieć małe okienko, przez które widać adresata nadrukowanego na dokumencie znajdującym się wewnątrz. Innym rodzajem są koperty z bąbelkową folią, w których można przesyłać niewielkie przedmioty właściwie zabezpieczone. Nie miej jednak, to, co je łączy, to brak widoczności zawartości, która jest niezbędna w takim zastosowaniu. Natomiast są też inne rodzaje kopert, które co prawda wyglądają bardzo podobnie, ale mają zupełnie inne przeznaczenia. Przede wszystkim są przeźroczyste i akurat w ich przypadku jest to cecha pożądana. Transparentna koperta, przede wszystkim, służy jako opakowanie zaproszenia. Nie jest zbyt elegancko, wręczyć komuś zaproszenie na kartce, dlatego też przeważnie są one pakowane w tego typu koperty, szczególnie jeżeli mamy do czynienie z wyjątkową okazją. Najczęściej jest to wesele, chrzciny dziecka lub jego narodziny, a także urodziny lub komunia. Koperta transparentna nie jest wykonana z papieru, a ze specjalnego rodzaju tworzywa, które jest elastyczne i lekko utwardzane, dzięki czemu zawartość się nie pomnie.

Przeźroczysta koperta jest doskonałym uzupełnieniem zaproszenia, zwłaszcza, że może ona mieć dowolny kolor, nadruk czy wykonaną aplikację. Wielu przyszłych małżonków zamawia takie koperty w specjalnych sklepach z dekoracjami, gdyż mają one wyglądem przypominać wystrój sali weselnej.