Hale stalowe

Inwestorzy poszukują rozwiązań szybkich i skutecznych, co jest jak najbardziej logiczne patrząc na obecną sytuację rynku. Długotrwałe wznoszenie murów dla przestrzeni produkcyjnej czy wytwórczej spowalnia proces, a jednocześnie wstrzymuje działalność i poniekąd zamraża środki finansowe. Hale stalowe mają atrakcyjną ofertę cenową, wznoszone są stosunkowo szybko, łatwo się je przerabia i warunkuje według własnych potrzeb.

Hale stalowe podstawą przemysłu jak rozdzielnice niskiego napięcia podstawą dostaw prądu.

rozdzielnice niskiego napięciaHale mogą być: produkcyjne, magazynowe, handlowe, sportowe, wykorzystywane jako różnego rodzaju centra logistyczne, nowoczesne salony samochodowe, a także obiekty socjalne. Coraz częściej spotykane i najróżniejszej konstrukcji. Obecny wyścig mający na celu udoskonalenie życia i odnajdywanie coraz bardziej nowatorskich rozwiązań wymusza na inwestorach pośpiech. Aczkolwiek obserwując chociażby tereny polskie można zauważyć, że o ile nie widać porzuconych stalowych budowli, to napotkanie rozpadającego się murowanego budynku, zniszczonego przez czas, czynniki przyrodnicze i działalność człowieka nie jest niczym szczególnie zaskakującym. Podejrzewam, że wynika to z tego, że przerobienie, odnowa i ponowne zagospodarowanie takiego budynku wiąże się z znacznie większymi kosztami, aniżeli inwestycja w całkiem nową halę, którą dogodnie można zaprojektować wedle potrzeb. Nowej hali wystarczy tylko podłączenie do urządzeń typu rozdzielnice niskiego napięcia, aby można było w środku wykorzystywać energię elektryczną. Budynki murowane mają (najczęściej) starą instalację, której wymiana wyniosłaby inwestora więcej niż założenie nowej w nowym budynku. Dlatego murowane budynki nie są rewitalizowane.

Czy jest to smutny scenariusz? W jakimś stopniu na pewno. Budowle murowane, szczególnie z intensywnie czerwonej cegły miały swój osobisty urok, którego stal nigdy nie odda. Stal jest materiałem zimnym, jakby bez życia i własnej duszy. Oczywiście nie można powiedzieć, że cegła ma duszę. Czy jednak ktoś się ze mną nie zgodzi, jeśli powiem, że otoczenie murami z cegły ma swoisty urok i aurę, zaś otoczenie stalowymi konstrukcjami raczej przynosi na myśl chłód i dystans? Cóż, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to nie można im nic zarzucić. Spełniają wszelkie konieczne normy i są wszechobecnie chwalone. Trudno zatem się dziwić, że wybór ostatnimi czasy pada decydująco właśnie na różnego typu konstrukcje ze stali. Będąc inwestorem prawdopodobnie także wybrałabym stal, chociażby ze względu na łatwość z jaką można podłączyć rozdzielnice niskiego napięcia.