Idealne rowery dla dzieci

Chyba nie ma dziecka, które by nie lubiło spędzać czasu na świeżym powietrzu. To wspaniała okazja do testowania nowych aktywności fizycznych oraz poznawania świata z wielu perspektyw. Kilkulatki bardzo często na spacer zabierają rower lub hulajnogę.

Jakie są modele rowerków dziecięcych?

rowery dla dzieci sklepPierwszy rowerek można dać dziecku już w wieku około dwunastu miesięcy, czyli na etapie, kiedy uczy się chodzić. Dzięki temu maluch będzie wzmacniał swoje mięśnie nóg, które są mu bardzo potrzebne w nauce chodzenia. Taki rowerek nie posiada pedałów, a jedynie ramę, siodełko i kierownicę. Dziecko przemieszcza się na nim odpychając się nóżkami. W wieku około dwóch lat, można go zamienić na trzykołowy model z pedałami, który będzie wstępem do nauki jazdy na klasycznym modelu dwukołowym. Jeżeli chcemy kupić w atrakcyjnej cenie rowery dla dzieci sklep internetowy z takim asortymentem będzie najlepszym miejscem na tanie zakupy. Kupimy tu dowolny model rowerku dla dziecka w każdym wieku. Przeważnie mają one aluminiową ramę, która jest lekka i wytrzymała, zatem doskonale się sprawdza dla najmłodszych dzieci. Dla starszych dzieci ramy są już stalowe i mają zamontowane przerzutki oraz sporo nowoczesnego osprzętu. Rower dla dziecka powinien być przede wszystkim dostosowany do wzrostu. Wszystkie poza biegowymi i trójkołowymi, mają możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy więc rosną razem z dzieckiem. Dzieci najczęściej korzystają z trzech modeli rowerów, zanim staną się dorosłymi ludźmi.

Jeżeli chcemy kupić idealny rower dla dziecka, najlepiej wybrać się razem z nim do sklepu, aby mógł na nim usiąść i sprawdzić, czy jego rozmiar jest odpowiedni. Jazda na za dużym rowerze może być niebezpieczna, dlatego lepiej nie ryzykować z takim zakupem.