Izolacja termiczna i izolacja akustyczna pianką PUR

Pianka poliuretanowa znana jest przede wszystkim ze swoich zdolności w zakresie izolacji termicznej. Okazuje się jednak, że jest to też genialny materiał stanowiący izolacją akustyczną. Pianka PUR jest nanoszona metodą natrysku bezpośredniego.

Idealny współczynnik izolacji cieplnej cechujący piankę PUR

szczelna izolacja piankąOczywiście dochodzi tu do naniesienia na różne powierzchnie – nadaje się na pokrycie wielu materiałów. Pianką poliuretanową można pokryć takie powierzchnie jak blachy, dachówki, papa, styropian, materiały drewnopodobne, drewno i znacznie więcej. Po wykonaniu natrysku pianka pęcznieje i wypełnia wolne przestrzenie w miejscu izolacji. Dodatkowo pianka od razu utwardza się. Dzięki temu nie dochodzi do zjawiska filcowania pianki, czyli jej opadania, kapania. Wzmacnia całą konstrukcję szkieletową, a dodatkowo wygłusza konkretne pomieszczenie. Pianka PUR nie nasiąka wodą. Wynika to z faktu, że posiada wiele komórek całkowicie zamkniętych. Jest to więc także dobra izolacja przeciwwodna. Tu nie trzeba stosować folii izolacyjnych. Folie chronią przed wkraplaniem się wody, a przecież tu woda nie ma szans przejść przez piankę poliuretanową. Jak widać, jest to szczelna izolacja pianką, która ma praktycznie same zalety. Już po jednej aplikacji pianki PUR dochodzi do izolacji termicznej i hydroizolacji. Współczynnik izolacji cieplnej jest w tym przypadku idealny. A to wszystko przy niewielkiej grubości aplikacji pianki poliuretanowej. W ten sposób można zaoszczędzić przestrzeń na poddaszu czy w innych pomieszczeniach, ale też zaoszczędzić na materiałach budowlanych. Aplikowanie pianki poliuretanowej jest bardzo wygodne i szybkie.

Doskonałe parametry techniczne pianki przemawiają za tym, że naprawdę warto z niej korzystać. Ze wszystkich materiałów w budownictwie to właśnie pianka ma najwyższy opór cieplny. Współczynnik izolacji cieplnej przemawia za tym, że pianka jest rzeczywiście najlepszym sposobem na ocieplenie budynku. Za pomocą pianki bardzo często izoluje się poddasza, ale jak wiadomo, można też ocieplać ściany, części budynków gospodarskich. Dobrze nadaje się jako kolejna warstwa ocieplenia na już istniejącą.