Izolacja wodna w saunie

Warunki w saunie sprawiają, że ludzkie ciało odpręża się i pozbywa wielu toksyn. Sauna ma świetny wpływ na nasze samopoczucie i wygląd. To dlatego wiele ośrodków wypoczynkowych inwestuje w sauny. Jednak duża wilgoć to wyzwanie dla ścian, które mogą osłabić się przez nadmiar wody. Sauna musi być zaizolowana w niezwykle precyzyjny sposób. Jakich środków do tego celu użyć?

Folia do izolacji ścian sauny

folia izolacyjna do saunyTworzywa sztuczne nie chłoną wody, dlatego najlepiej sprawdzają się jako materiał izolacyjny. Folia izolacyjna do sauny może być w formie tradycyjnej, jak i płynnej. Pokrywa się nią ściany tuż po tynkowaniu, przed położeniem warstw dekoracyjnych, takich jak panele drewniane. Folia z rolki najczęściej jest klejona przy pomocy klejów montażowych do PCV lub PVC. Za pomocą rakli jest starannie dociskana do ściany. Przylega niemalże tak samo, jak przylega tapeta ścienna. Innym rodzajem izolacji jest folia w płynie. Maluje się nią ściany po wcześniejszym nałożeniu gruntu szczepnego. Folię nakłada się jednowarstwowo, rzadziej podwójnie. Tworzy ona powłokę przypominającą plastik. Jej największym plusem jest uzupełnianie ubytków i bardzo szczelne przyleganie. Nie trzeba korzystać z żadnych klejów. Nie korzysta się z niej jeśli powierzchnia jest zbyt gładka. Jeżeli budynek ma konstrukcję z aluminium używa się tradycyjnej folii. Koszt jest podobny.

Po zakończonym seansie w saunie woda osiądzie na folii. Pomiędzy izolacją, a panelem dekoracyjnym jest niewielka przerwa, która służy temu, żeby woda mogła spokojnie spływać. Dostaje się ona do kanalików z odwodnieniem. W ten sposób jest usuwana z pomieszczenia. Jaki ma to cel? Woda, która stałaby zbyt długo mogłaby mieć nieprzyjemny zapach. Dzięki takiej folii w saunie jest cały czas świeża atmosfera.