Jak działa pompa ciśnieniowa?

Skutkiem zielonej wody są mikroskopijne glony pływające w toni wody. Nawet przy odpowiedniej filtracji i regularnym stosowaniu pożytecznych bakterii, niektóre stawy są naturalnie bardziej skłonne do zakwitów glonów – szczególnie, jeśli dostaną pełne słońce lub dużą populację ryb. Pompa ciśnieniowa z lampą UV, jeśli ciągle walczysz z zieloną lub przebarwioną wodą i nadszedł czas na dodanie pompy ciśnieniowej z lampą UV.

Lampy uv w walce z glonami

Pompy ciśnieniowe z lampą UVAby upewnić się, że Twój filtr działa prawidłowo, potrzebujesz odpowiednio przystosowanej pompy. Oto kilka wskazówek dotyczących doboru pompy do urządzenia. Przy wyborze pompy do klarownika UV chcesz, aby natężenie przepływu było prawidłowe. Lampa UV działa poprzez niszczenie glonów przechodzących przez urządzenie. Zbyt szybki przepływ wody oznacza, że ​​glon nie jest wystawiona na działanie promieni UV wystarczająco długo, aby spowodować uszkodzenie. Jeśli woda przepływa zbyt wolno, staje się ona sterylizatorem, zabijając wszystko co napotka – w tym pożyteczne bakterie. Jeśli masz dużą pompę do zasilania wodospadu lub innej funkcji, może być potrzeba użycia kolejnej i osobnej. Pompy ciśnieniowe z lampą UV w połączeniu z filtracją wstępną i opcją naświetlania wody UV są najlepszym praktycznym rozwiązaniem do uzdatniania wody pitnej i są szeroko stosowane w dezynfekcji zapasów wody pitnej nie tylko poszczególnych domów, ale całych miast.

Jeśli pozyskujesz wodę z niezabezpieczonych źródeł wody, takich jak zbiorniki na deszczówkę i studnie, obróbka UV to doskonała opcja do zwalczania bakterii. Pompy z lampą UV znajdują coraz większe zastosowanie w różnych dziedzinach. Przy odpowiednim doborze pompy zapewnimy sobie czysta wodę na długi czas. Dodatkowo możemy urozmaicić akwen o nową fontannę.