Jak przenosić ciężkie gabaryty w hali przemysłowej?

 

Współcześnie funkcjonowanie wielu dużych hal przemysłowych jest zależne od nowoczesnych urządzeń służących do przenoszenia ciężkich towarów oraz innych materiałów. Od sprawnego transportowania ciężkich gabarytów po powierzchni danej hali przemysłowej, zależeć może wydajność firmy oraz przyszłościowy rozwój. Jak zatem można sprawnie transportować ciężkie gabaryty po hali?

Specjalistyczne suwnice natorowe stosowane w halach przemysłowych

suwnica natorowaW mniejszych zakładach produkcyjnych oraz halach przemysłowych z powodzeniem są używane nowoczesne wózki widłowe, które świetnie sobie dają radę. Wózki widłowe jednak nie są wstanie udźwignąć i przewieźć sprawnie dużych gabarytów, które często są spotykane na dużych halach przemysłowych. W niektórych gałęziach przemysłu są przenoszone nadzwyczaj ciężkie materiały, które muszą zostać udźwignięte na odpowiednią wysokość oraz odpowiednie zabezpieczone, by dopiero jest przenieść w inne miejsce. Z tego powodu, na halach przemysłowych stosuje się często specjalistyczne suwnice. Jednym z takich urządzeń jest solidna suwnica natorowa. Posiada ona specjalną solidną konstrukcję, która po specjalnych stalowych szynach potrafi przenosić bardzo ciężkie gabaryty. Istnieje również kilka innych specjalistycznych suwnic, które są stosowane w zależności od zapotrzebowania. Jednak nie ulega wątpliwości fakt, że funkcjonowanie wielu obiektów nie byłoby możliwe bez właśnie tych konkretnych i sprawdzonych urządzeń.

Do sterowania taką suwnicą jest potrzebny wykwalifikowany pracownik z doświadczeniem. Specjalny operator ma często swoją własną kabinę z której może sprawnie sterować daną suwnicą. Robi to z pomocą specjalnego pilota, który pozwala mu sterować tak ogromną maszyną jaką jest nowoczesna suwnica pomostowa lub natorowa.