Jak wygląda regeneracja pompy w aucie?

Układ napędowy typu Diesiel nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Cechą charakterystyczną tego napędu jest to, że dla jego działania bardzo ważne jest utrzymywanie w dobrym stanie wszystkich jego elementów. W przeciwnym razie szybko nastąpi spadek wydajności samochodu.

Gdzie zregenerować pompę wtryskową?

pompa wtryskowa stanadyne regeneracjaObok napędu hydraulicznego, napęd benzynowy nadal należy do tych najczęściej montowanych w samochodach. Napęd ten może nam się odwdzięczyć bezproblemową pracą przez długi czas, o ile będziemy o niego odpowiednio dbać. Szczególnie jest ważne jest dbanie o pompę wtryskową. Za spadkiem wydajności samochodu z napędem benzynowym najczęściej kryje się błędnie działająca pompa wtryskowa Stanadyne regeneracja w takim wypadku jest najlepszym wyjściem. Regeneracja takiej pompy zazwyczaj ogranicza się do dokładnego jej oczyszczenia. Najpierw serwisanci przystępują do zdemontowania takiej pompy na najdrobniejsze elementy z których jest złożona – wcześniej oczywiście należy ją zdemontować z samochodu. Ze względu na to, że główną przyczyną źle działającej pompy wtryskowej są zanieczyszczenia, serwisanci następnie przystępują do czyszczenia każdej części pompy z osobna, za pomocą myjki ciśnieniowej. Po dokładnym oczyszczeniu, serwisanci dokładnie badają każdy element pod mikroskopem cyfrowym – gdy któryś ma widoczne uszkodzenia, zostaje wymieniony na nowy. Kolejny krok regencji to złożenie pompy w całość, uszczelnienie jej oraz zamontowanie w samochodzie. Ostatni krok to przetestowanie, czy taka regeneracja przyniosła odpowiedni skutek.

Jeżeli samochód z napędem benzynowym przestaje prawidłowo reagować, najczęstsza przyczyną tego jest zły stan techniczny pompy wtryskowej. W takim wypadku należy jak najszybciej przeprowadzić jej regenerację w profesjonalnym warsztacie.