Jak wygląda zabieg derma rollerem?

 

Ostatnimi czasy zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych są coraz popularniejsze. Każda z nas chce nieco poprawić swój wygląd, zadbać o swoją skórę i dostarczyć jej najlepszej pielęgnacji. Jednak na jakie zabiegi warto pójść na początku?

Zalety używania derma rollera

derma rollerNa początek możemy spróbować zabiegu wykonywanego derma rollerem. Dlaczego na początek właśnie taki zabieg? Ponieważ wiele kobiet wykonuje go sobie nawet w domu. Jest on zatem bezpieczny, mało inwazyjny, a daje bardzo dobre efekty. Derma roller to najprościej mówiąc rolka, która jest wyposażona w igły. Mają one różną długość, więc jeżeli mamy jakieś obawy, na początek możemy pójść na zabieg z krótszymi igłami. Jak ten zabieg wygląda? Taka rolka po prostu przejeżdża regularnymi ruchami po naszej twarzy. Igły się w nią wbijają i powstaje stan zapalny. Jest on jednak w pełni kontrolowany. Gdy po takim zabiegu nasza skóra zaczyna się regenerować, wówczas dopiero zaczynamy osiągać zamierzony efekt. Między innymi znikają przebarwienia, usuwane są blizny po trądziku i znacząco spłycają się zmarszczki. Ponadto skóra staje się grubsza i jest zdecydowanie ujędrniona. Poza tym jest również bardziej ukrwiona. Taki zabieg oczywiście wiąże się z lekkim bólem, ale jest on umiarkowany. Pojawia się zazwyczaj na początku, a później skóra zaczyna się już przyzwyczajać. Taki zabieg może być stosowany dość często, ale nie można z tym przesadzać. Dwa bądź trzy razy w miesiącu absolutnie wystarczą, by poprawić wygląd naszej skóry.

Na rynku mamy mnóstwo zabiegów, które są skierowane na potrzeby naszej skóry. Na początek jednak warto wybierać zabiegi mało inwazyjne, które przynoszą bardzo dobre efekty. Zabieg derma rollerem na pewno nas nie rozczaruje i poprawi wygląd naszej skóry.