Jak wyjść z nałogu?

Osoby uzależnione często nie dostrzegają problemu, jakie je dotyka. Aby skutecznie przeciwdziałać uzależnieniu, należy podjąć odpowiednią terapię. Najskuteczniejsze leczenia podejmowane są w specjalistycznych ośrodkach, które pomagają chorym wrócić na ścieżkę zdrowia fizycznego i psychicznego. 

Ośrodki, w których leczone są uzależnienia

leczenie uzależnień prywatniePodjęcie terapii uzależnień pozwala szybciej wrócić do zdrowia. Wielu uzależnionych dopiero w konfrontacji z innymi chorymi zdaje sobie sprawę z tego, jak poważny problem ich dotyka. Dlatego też wiele ośrodków uzależnień proponuje niezobowiązujące spotkania, dzięki którym uświadomimy  sobie istotę problemu. Wiele osób wybiera leczenie uzależnień prywatnie, ponieważ w ten sposób najszybciej można dostać się na terapię. Prywatne ośrodki leczenia nałogów znajdują się w każdym mieście w Polsce – wiele z nich cieszy się długoletnią renomą i doświadczeniem, dzięki któremu uzależnieni wychodzą z nałogów. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień dają nam dostęp do wyspecjalizowanych lekarzy i terapeutów, którzy pomagają wyjść z nałogu. Terapia tego typu trwa najczęściej od kilku tygodni do kilku miesięcy, podczas których chory uczy się poznawać swoje emocje oraz przełamywać szkodliwe schematy. Uzależnieni spotykają się regularnie z psychoterapeutami, którzy pomagają im zmienić myślenie. W ośrodkach nad zdrowiem pacjentów czuwają także lekarze, w tym psychiatrzy, którzy oceniają czy osoba uzależniona nie powinna wspierać się leczeniem farmakologicznym. 

Leczenie uzależnienia to długa i ciężka droga. Istnieje jednak wiele ośrodków, w których prywatnie bądź na NFZ, chorzy mogą podjąć się terapii. Takie miejsca z powodzeniem znajdziemy w wielu miastach w całej Polsce. Oferują one dostęp do terapii indywidualnych i grupowych, a także nocleg i pełne wyżywienie.