Jak zdobyć nasiona konopi?

Ludzie od lat sprawdzali działania roślin, które napotykali. Dobroczynne skutki, jakie mogą wywołać w ludzki ciele, są uzyskiwane poprzez palenie ich, jedzenie czy robienie kosmetyków, w najróżniejszych postaciach. Jednymi z takich roślin są konopie. Indyjska ich odmiana, charakteryzuje się psychoaktywnymi składnikami, które oddziałują po zapaleniu jej. Ta odmiana rośliny jest w Polsce nielegalna w aspekcie posiadania. Co jednak z jej nasionami?

Legalna marihuana w Polsce?

legalne nasiona marihuanyWielu może to zaskoczyć, ale posiadanie marihuany jest legalne. Prawo ma pewne luki, które są bardzo dobrze wykorzystywane przez sklepy, zarówno stacjonarne, jak i online, które zajmują się sprzedażą rzeczy i akcesoriów w tym temacie. Legalne nasiona marihuany, to każde nasiono tej rośliny – ponieważ samo nasiono nie ma jeszcze psychoaktywnego działania, jest możliwy, zgodny z prawem, zakup go i posiadanie. Sklepy, w których można zaopatrzyć się w nasiona niezliczonych odmian konopi, nie mogą i nie chcą udzielać informacji na temat hodowli i warunków utrzymywania rośliny. Handel nasionami każdego gatunku konopi jest zgodny z prawem – tego kurczowo trzymają się sprzedawcy. Nie każdy jednak chce od razu zakładać przydomowy ogródek i hodować psychodeliczną plantację narkotyków. Wielu pasjonatów konopi zbiera nasiona w formie kolekcjonerskiej. Możliwe jest zdobycie nasion odmian z bardzo odległych krajów i egzotycznych gatunków.

Konopie indyjskie mają dużą zawartość thc, który ma kilka zastosowań; między innymi narkotyczny i leczniczy. Pierwotnie rosły w Azji, a dzięki dobrym połączeniom handlu, możliwe jest dostanie ich na terenie krajów Europy w bardzo łatwy sposób. Sklepy oferują medyczne nasiona, kolekcjonerskie i dla prawdziwych pasjonatów konopi. Nasiona są feminizowane, czyli selekcjonowane, by pozostały tylko żeńskie osobniki.