Jakie buty wybrać do trenowania jeździectwa?

 

Miłośnicy sportów konnych muszą zadbać o należyty strój do trenowania. Od odpowiedniego stroju będzie zależał komfort ich treningów i przyjemność z uprawiania tego sportu. Przede wszystkim najważniejsze w trenowaniu jeździectwa są odpowiednie buty, które powinny być zrobione z solidnej skóry. Jakie zatem buty powinien wybrać każdy miłośnik jeździectwa?

Kupno oficerek jeździeckich do trenowania

oficerki damskie jeździeckieSzukając dla siebie odpowiednich butów do trenowania najlepiej wybrać się do najbliższego sklepu sportowego. W każdym większym mieście znajdziemy przynajmniej jeden profesjonalny supermarket sportowy, gdzie będziemy mogli znaleźć dział związany z jeździectwem. Wówczas będziemy mogli na takim dziale przymierzyć najróżniejsze rozmiary butów i dopasować je idealnie do swojej nogi. W przypadku kobiet perfekcyjne będą specjalne oficerki damskie jeździeckie. Buty te są tak zaprojektowane, by ułatwić jeźdźcowi galopowanie na swoim koniu i trenowanie sportów konnych. Oficerki jeździeckie są zaprojektowane w taki sposób, że mają znacznie podwyższoną cholewkę. Mając takie podwyższone buty można spokojnie trenować jeździectwo i istnieje znacznie mniejsza szansa na to, że ubrudzimy swoje nogi przed ubrudzeniem. Dodatkowo niejednokrotnie zdarzy się sytuacja, że podczas treningów będziemy musieli zsiąść ze swojego wierzchowca. Wówczas jeżdżąc po lesie musimy być przygotowani na to, że będziemy musieli stąpać po błocie.

Buty z wysoką cholewką skutecznie ochronią nas przed błotem i ubrudzeniem. Warto również tutaj wspomnieć o tym, że oficerki jeździeckie są z dołu specjalnie usztywnione. Mocny spód takich butów sprawia, że lepiej utrzymamy się w siodle i nasza jazda będzie znacznie bezpieczniejsza. Koszt takich butów to około sto pięćdziesiąt złotych.