Jakie podłoże wybrać do terrarium

Wiele osób pasjonuje się zwierzętami, a także gadami, których nie można trzymać w klatce. Dla nich trzeba przygotować specjalne terrarium, aby mogły prawidłowo funkcjonować i przede wszystkim czuć się komfortowo. Jeśli zatem chcemy zacząć hodowlę, powinniśmy dowiedzieć się, czego będzie potrzebować nasz nowy przyjaciel.

Różne rodzaje podłoża do terrarium

podłoże do terrariumByć może niewiele osób wie, jak powinno się prawidłowo wyposażyć terrarium. Jeśli planujemy zakup agawy, żółwia, czy nawet węża, najpierw dowiedzmy się, czego będą one potrzebowały do życia w naszym domu. Podłoża są różne i każde ma inne przeznaczenie. Warto się dowiedzieć, w jakich warunkach naturalnych żyją przedstawiciele konkretnych gatunków. Dzięki temu będziemy mogli odwzorować je w naszym własnym terrarium. Takie naturalne siedlisko pozwoli im poczuć się jak w prawdziwym domu, a przecież właśnie o to chodzi. Podłoże do terrarium może mieć formę torfu, chipsów, mchu lub piasku. Dla egzotycznych zwierząt przeznaczone są specjalne podłoża z różnych typów drzew. Może być to jodła kanadyjska. Bardzo często podłoże występuje także w formie włókien kokosowych. Pamiętajmy o tym, aby kupować rozsądnie. Zwierzęta w odpowiednich warunkach będą mogły prawidłowo się rozwijać. Często dostępne są również podłoża, które mogą zostać zastosowane zarówno w warunkach suchych, jak i wilgotnych. Żółwie, które są jednocześnie wodne i lądowe, potrzebują właśnie takiego wielozadaniowego podłoża. Możemy stworzyć dla niego terrarium, które będzie posiadało wodę i suchy ląd za pomocą jednego podłoża.

Jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt, które muszą żyć w terrarium pamiętajmy o tym, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do życia. Każde z nich potrzebować może czegoś innego. Bardzo duży wybór różnych wyściółek sprawia, że na pewno znajdziemy to, czego potrzebuje nasz ulubieniec. Dowiedzmy się najpierw tego, w jakich warunkach naturalnych żyje na wolności i odwzorujmy je w naszym domu.