Jakie zalety ma poliwęglan lity?

 

W obecnych czasach każdy woli się zabezpieczać niż mieć nieprzyjemności. Jest to już niejako zwyczaj, który również w niektórych przypadkach jest obowiązkowy. Niektóre zawody mają obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Z tego też powodu projektanci, w swojej pracy zaczęli uwzględniać pewne potrzeby.

Jakiego koloru może być płyta poliwęglanu litego?

płyty poliwęglanowe liteCoraz częściej można zauważyć, że zamiast tradycyjnego szkła zauważyć można płyty poliwęglanowe. Pojawiły się one jakiś czas temu i zaczęły podbijać rynek, ze względu na swoją wytrzymałość i bezpieczeństwo zastosowania. Nie tłuką się, przez co poliwęglan komorowy zaczął się pojawiać prawie we wszystkich zadaszeniach. Trochę droższy od niego poliwęglan lity, musiał być dopiero zauważony przez projektantów, którzy znaleźli dla niego jeszcze więcej zastosowań. Ze względu na estetykę płyty poliwęglanowe lite stosowane są nie tam, gdzie ich nie widać, ale właśnie tam, gdzie spotkają się przede wszystkim ze wzrokiem ludzkim. Płyty poliwęglanu litego sprzedawane są nie tylko w formie bezbarwnej, ale również kolorowe: mleczne i dymione – ciągle jednak transparentne. Mają różne wielkości i docinane są przy sprzedaży na życzenie klienta. Dzieje się tak, ponieważ kupują go nie tylko wielcy inwestorzy, ale także pojedyncze osoby, które postanowiły zadaszyć swój taras czy wiatę. Poliwęglan jest trudno palny, odporny na promienie UV, lżejszy od szkła i odporny na duży zakres temperatur.

Z tych powodów jest lubiany przez inwestorów, projektantów, a z powodu czystego i łatwego montażu – przez budowniczych. Płyty poliwęglanu litego są na tyle estetyczne i podobne do szkła, że niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na nie patrzymy. Dzięki temu materiałowi można wyeliminować zagrożenie, nie tracąc na jakości.