Jazda cysternami ADR

Jestem od jakiegoś czasu zawodowym kierowcą, jeżdżę głównie dużymi samochodami, są to przede wszystkim specjalistyczne cysterny ADR. Warto wspomnieć, że jest to specjalny rodzaj cysterny. Jeszcze kilka lat temu, a dokładniej rzecz ujmując jakieś siedem – osiem lat temu miałam  całkiem inną pracę.

Jak zostałam kierowcą cystern ADR?

cysterny adrWspomniane siedem – osiem lat temu wydarzyły się pewne okoliczności, które zmusiły mnie do zmiany pracy i tak właśnie zostałam zawodowym kierowcą cysterny adr. Co się wtedy wydarzyło? Na ten okres datuje się pewne wydarzenia, chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo duży kryzys ekonomiczny, który był wywołany przez wielki krach na giełdzie papierów wartościowych. Owe wydarzenia miały bardzo duży wpływ na całą światową gospodarkę. W tym też czasie okazało się, że zakład pracy, w którym ówcześnie pracowałam zostanie zlikwidowany i tak musiałam rozpocząć poszukiwanie całkiem nowego zajęcia. Niestety okazało się, że jest sporo osób w podobnej do mnie sytuacji i przez to kolejki osób ubiegających się o nowe posady były bardzo długie. Po kilku miesiącach bezeowocnych poszukiwać postanowiłam otworzyć własną jednoosobową działalność gospodarczą związaną przede wszystkim z dużymi samochodami ciężarowymi. Takie właśnie samochody od dawna mnie pasjonowały. Musiałam sprawdzić co będzie mi się najbardziej opłacało w tej dziedzinie. Co ważne miałam aktualne prawo jazdy, które uprawniało mnie do kierowania takimi pojazdami.

Okazało się, że jest bardzo duże zapotrzebowania na osoby, które zajmują się kierowaniem wspomnianych już cystern ADR. Musiałam tylko zakupić taki właśnie pojazd i mogłam podpisywać różne kontrakty. Co warto zaznaczyć, to fakt, że takie pojazdy są przystosowane do przewozu materiałów niebezpiecznych.