Kid box dla dzieci czyli posiłki cateringowe

Żywienie dzieci jest bardzo specyficzne i powinno składać się z posiłków zawierających tylko zdrowe produkty. Niestety dzieci bardzo często nie chcą jeść warzyw i owoców w naturalnej postaci. Dlatego można pokusić się o skorzystanie z opcji cateringu dla dzieci.

Drugie śniadanie, obiad i podwieczorek dla dziecka

posiłki dla dzieci szczecinFirmy gastronomiczne zatrudniające najlepszych kucharzy stworzą posiłku skierowane właśnie dla dzieci. W posiłkach znajdzie się wiele zdrowych produktów, ale w zupełnie innych postaciach. Dzięki temu dzieci przekonają się do jedzenia takich produktów i dostarczą organizmowi niezbędnych składników. Dieta dla dzieci musi zostać dopasowana indywidualnie do wieku. Wiadomo, że w okresie wzrostu i rozwoju dziecka potrzeba wielu różnych składników odżywczych. Ważne jest nie tylko białko, ale również węglowodany, tłuszcze, minerały, witaminy. Dlatego posiłki dla dzieci szczecin są dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko nie chce zjadać tego, co jest przygotowywane w domu. Posiłki są pakowane w bardzo ładne pudełka, które dodatkowo zachęcają dzieci do jedzenia. Wyglądają one zupełnie inaczej niż typowe domowe posiłki. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiej możliwości. Catering dla dzieci składa się najczęściej z 3 posiłków. Pierwszym z nich jest II śniadanie. Kolejnym jest obiad, a następnie podwieczorek. Śniadania i kolacje nie są zazwyczaj wliczane w zestaw cateringowy.

Takie posiłki dla dzieci nazywane są kid boxami. Są to posiłki o określonej kaloryczności (w zależności od wieku dziecka). Można wybrać posiłek o kaloryczności 1100 kcal lub 1400 kcal. Równie dobrze można skorzystać z opinii dietetyka, który ustali, jaki jest skład ciała dziecka i ile kalorii powinno ono codziennie spożywać. Przed zamówieniem posiłków dla dziecka warto sprawdzić, jakie alergeny się w nim znajdują.